• Okullarımız
 • Önceki Genel Müdürlerimiz


 • Abdulmuttalib ÇETİN
  Grup Başkanı
  1969 yılında Balıkesir’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Balıkesir’de tamamladı.
  1989 yılında Trakya Ünv. Ç.E.Y.O Sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra Sivas ve Bursa illerinde çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Selçuk Ünv.Eğt. Fakültesinde Sosyal Bilgiler alanında lisans eğitimini tamamladı.
  2000 yılında açılan görevde yükselme sınavını kazanıp Haziran 2001 tarihinde Malatya Doğanşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak göreve başladı. Aynı ilçede 2 yıl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı.
  Temmuz 2003 tarihinde Balıkesir Bandırma İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak atandı.2003-2006 tarihleri arasında Balıkesir İl Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı.
  Ağustos 2006 tarihinde M.E.B İlköğretim Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak olarak atandı.
  Yenilenen ilköğretim program ve kitap yazım komisyonları başkanlığının yanında yetiştirici sınıf öğretim programı,okul yönetimi geliştirme programı,e-Okul e-kayıt projeleri gibi çalışmalara katkıda bulundu. Görev alanıyla ilgili çok sayıda kurs ve seminere katıldı.
  İsviçre,Belçika,Fransa,Azerbaycan ve Türkmenistan’da çalışma ziyareti,inceleme ve toplantılara katıldı.
  Ocak 2010 tarihinden itibaren ise M.E.B Yurt Dışı Eğitim Öğretim Genel Müdürlüğünde Daire başkanı olarak görev yapmakta iken 14 Eylül 2011 tarihi itibariyle şahsa bağlı Daire Başkanı kadrosuna atandı..
  22 Kasım 2011 tarihi itibariyle Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Yurtdışı Eğitim Grup Başkanı olarak atandı. Halen bu görevi sürdürmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.
  Yurtdışı Eğitim Grup Başkanlığı'na Ait Görevler
  a) Ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda insan gücünün yetişmesi için yurtdışına gönderileceklerin iş ve işlemlerini yürütmek,
  b) Öğrencilerin öğrenim süreçlerini takip etmek,
  c) Genel Müdür tarafından verilen diğer görevleri yapmak.
  Telefon0 (312) 4175369
  e-postacetina@meb.gov.tr