Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ÇEVRİM İÇİ GERÇEKLEŞTİRİLEN EĞİTİMLERİN BU HAFTAKİ KONUSU "EĞİTİMDE İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ" OLDU

Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen eğitimlerin bu haftaki konusu "Eğitimde İyi Uygulama Örnekleri" oldu.
ÇEVRİM İÇİ GERÇEKLEŞTİRİLEN EĞİTİMLERİN BU HAFTAKİ KONUSU

Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen eğitimlerin bu haftaki konusu "Eğitimde İyi Uygulama Örnekleri" oldu.

Çevrim içi gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ katıldı. Öğrencilerin dünyasını değiştiren öğretmenlerin yaptığı farklı çalışmaların paylaşıldığı hizmet içi eğitimde; okul ve kurumlarda sürekli gelişim vizyonuna sahip güvenilir ortamların oluşturulması, bu ortamlarda iyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması ve diğer okul ve kurumlar tarafından model alınmasını sağlamak amacıyla geliştirilen projelerin paylaşılması konuları ele alındı.

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ, Mersin'de gerçekleştirilen projelerle ilgili bilgi paylaşımında da bulundu.  "Kahve Bahane" projesinin aile bağlarını güçlendirmek ve öğrencilerde empati duygusunu geliştirmek amacıyla hazırlandığını, bağımlılıkla mücadele konusunu da ele aldığını,  projenin ön test ve son testinin yapıldığını belirterek velilerin katılımlarının yüksek olduğunu ve güzel dönütler aldıklarını ifade etti.

Mersin'de görev yapan öğretmenlerle bir araya gelmeyi, deneyim ve görüş paylaşmayı planlayan bir çalışma olan "33 Öğretmen Buluşması" projesinin Mersin Millî Eğitim Müdürlüğü'nün bir diğer önemli projesi olduğunu belirtti. Hem iletişimi güçlendirmek hem de sorunlar karşısında ortak akıl yürütmek konusunda oldukça faydalı bir çalışma olduğunu gözlemlediklerini belirtti.

Eğitimde en önemli unsurlardan biri olan çocuklara ulaşmayı merkeze alan bir anlayışla hazırlanan "Çocukça Çalıştayı" ile okul dışı öğrenme ortamlarının oluşturulmasını amaçladıklarına ve eğitim öğretim süreci için bu durumu önemli bulduklarına dikkat çekti.

Bütün bu proje ve çalışmaların temelinde "Hare Etkisi" çalışmasının olduğunu önemle vurgulayan Fazilet DURMUŞ, bu çalışmanın amacının millî ve manevi ahlak öğretilerimizin ışığında şefkat düzeyi yüksek toplum kültürünü inşa etmek olduğunu ifade etti.

Hare etkisi çalışmasının Cumhurbaşkanımızın "Türkiye yüzyılı eğitim yüzyılı olacak." mottosundan yola çıktığını ve bu kapsamda 30 proje, 3 çalıştay ve 1 eğitim zirvesi planladıklarını belirtti.

Dinleyicilerin interaktif olarak katılım sağladığı hizmet içi eğitimde Fazilet DURMUŞ; öğrenci, öğretmen ve personel ev ziyaretlerinin faydaları konusunda da bilgi vererek, öğrencilerin ve onların vasıtasıyla ailelerin ruhuna dokunmanın eğitim için önemli olduğunu ifade etti.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.