Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"DEĞERLER EĞİTİMİNDE FARKINDALIK " KONULU UZAKTAN HİZMET İÇİ EĞİTİM YAPILDI

Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik  "Değerler Eğitiminde Farkındalık " konulu uzaktan hizmet içi eğitim yapıldı. 


Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik  "Değerler Eğitiminde Farkındalık " konulu uzaktan hizmet içi eğitim yapıldı. 26 Mart 2024 Salı günü 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilen çevrim içi eğitime, Ankara Üniversitesi, İlahiyat fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Remziye EGE konuşmacı olarak katıldı

Kök değerlerin temeli üzerinde duran Ege, kavramlarla ilgili anlam alanı oluşturma konusunda bilinçli olmak gerektiği ifade etti. Hayatın içinden olan değerlerden sabır ögesini örneklerle ele alarak,  tevekkül ve güven gibi alt değerlerin de incelenmesi gerektiğini söyledi. Değerlerin temeline farkındalık oluşturulması ve içselleştirilmesinin önemini anlatan Prof. Remziye Ege, değerleri kültür olarak aktaran en önemli yapının aile olduğunu dile getirdi. Sözel öğretiden ziyade öğrencilerin düşündürülmesi gerektiğine vurgulayan Prof. Remziye Ege,  özür dilemenin yüceliği konusuna da dikkat çekti.

Genel Müdürlüğümüzce yönetici ve öğretmenlere yönelik olarak farklı alanlarda ve konularda planlanan çevrim içi eğitimler haftalık olarak gerçekleştiriliyor.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.