Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE "3 ADIM DENEME SINAVLARI SETİ" VE "DÖRT DÖRTLÜK KONU PEKİŞTİRME TESTLERİ" YAYIMLANDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE

Genel Müdürlüğümüzce öğrencilerin derslerdeki akademik başarısını artırmak, öğrenme eksiklerini gidermek amacıyla çeşitli yardımcı kaynaklar hazırlandı ve bu kaynaklar öğrencilere basılmış olarak eğitim-öğretim yılının başında dağıtıldı. "Kazanım Kavrama Testleri", "Çalışma Defterleri", "Beceri Temelli Etkinlikler", "3 Adım Soru Bankası" kaynaklarına yenileri eklendi.

 

Yardımcı kaynaklara eklenen "3 Adım Deneme Sınavları Seti"  ve "Dört Dörtlük Konu Pekiştirme Testleri" daha önceki kaynaklar gibi öncelikle deprem bölgesi olmak üzere bütün öğrencilere basılı olarak ulaştırıldı. Böylece öncelikle deprem bölgesindeki öğrenciler olmak üzere bütün öğrencilerin YKS öncesinde öğrenme eksikliklerinin tamamlanması ve akademik başarılarının artırılması hedefleniyor.

 

Bu kapsamda üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde öğrencilere destek olmak amacıyla "3 Adım Deneme Sınavları Seti"hazırlandı.Tamamı yeni ve özgün sorulardan oluşan 3 Adım Deneme Sınavları Seti, 5 set ve 15 kitabı kapsıyor. Bu kitaplar, YKS'ye hazırlanan 12. sınıf öğrencileri ve mezun öğrencilere yönelik oluşturuldu. Bu set; sözel, sayısal, eşit ağırlık ve yabancı dil bölümleri için TYT, AYT ve YDT şeklinde hazırlandı. TYT seti 3 kitap ve 15 deneme, AYT Sözel Seti 3 kitap 15 deneme, AYT Sayısal 3 kitap 15 deneme, AYT Eşit Ağırlık 3 kitap 15 deneme ve Yabancı Dil seti 3 kitap 15 deneme içeriyor. Ayrıca denemelerin tamamı 2023 ÖSYM konularının tamamını kapsayacak şekilde kurgulandı. Her setin içindeki deneme sınavları, kolay-orta-zor şeklinde sınıflandırıldı.Deneme sınavlarını çözen öğrenciler, kare kod aracılığıyla ÖDS'deki YKS modülünde bulunan deneme sınavı değerlendirme bölümünden konu analiz raporuna ulaşabilecek.

 

Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan bir diğer kaynak ise "Dört Dörtlük Konu Pekiştirme Testleri" oldu. Yardımcı kaynak setinde matematik, fizik, kimya, biyoloji derslerinde 9, 10, 11 ve 12. sınıflarına yönelik 16 kitap bulunuyor. Kaynak, ilgili derslerin tüm konularını kapsayan çoktan seçmeli sorular ve bu sorulardan bazılarına ait örnek çözümlerden oluşuyor.

Ders kitaplarının destekleyicisi olarak tasarlanan bu kitapların konuların pekiştirilmesinde, öğrenme eksikliklerinin tamamlanmasında faydalı olması amaçlanıyor. Destekleme yetiştirme kurslarının yardımcı kaynak ihtiyacını gidermesi amacıyla da bu kitaplar yaprak test olarak kullanılabilir. Kitapta her konuya ait 4 testten oluşan çoktan seçmeli sorular bulunuyor. Ayrıca bu testlerde yer alan bazı soruların da çözümlerine yer veriliyor. Öğrenciler, çözümlü sorular sayesinde sorunun nasıl çözüleceğini öğrenirken çoktan seçmeli soru testleri ile öğrendiklerini pekiştirebilecek. Çoktan seçmeli testler, konuların özellikleri ve tüm öğrenci düzeyleri göz önünde bulundurularak kurgulandı.

 

 "3 Adım Deneme Sınavları Seti"ne ulaşmak için tıklayınız.

 

"Dört Dörtlük Konu Pekiştirme Testleri"ne ulaşmak için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.