Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE HAZIRLANAN "DEFTERİM" SERİSİ YAYIMLANDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE HAZIRLANAN

Genel Müdürlüğümüz tarafından öğrencilerin ders başarısını artırmak ve akademik anlamda öğrencileri desteklemek üzere "Defterim" başlıklı yardımcı kaynaklar tasarlandı. Bir seri hâlinde, üniversite sınavlarında yer alan hemen hemen tüm branşlarda hazırlanan "Defterim" ile hâlihazırda okulda öğrenilen bilgilerin tekrar edilmesi, örnek sorularla ve etkinliklerle desteklenmesi amaçlanıyor.

Özet bilgiler, pekiştirme etkinlikleri ve beceri temelli sorular içeren materyallerde öğrenciler "Düşün, Öğren, Uygula" ilkeleriyle okulda öğrendiklerini kalıcı hâle getirecekler. "Defterim" ölçme ve değerlendirme çeşitliliğiyle, üst düzey bilişsel becerilere hitap eden sorularla ve ÖSYM sınavlarında çıkmış soruların çözümleriyle öğrencilerin farklı soru türleri görmelerini ve sınav kaygılarını azaltmayı da hedefliyor.

Her dersin materyalinin içeriğinde öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri; hatırlamalarını sağlayacak kısa bilgilerin yanı sıra açık uçlu sorular, bulmacalar, çoktan seçmeli sorular, yapılandırılmış grid, doğru-yanlış gibi farklı türlerde yüzlerce soru ve çözümleri yer alıyor.

Öte yandan bir "akıllı defter" olarak tasarlanan materyallerle öğrencilerin görsel algılarına da hitap ediliyor.  "Defterim 9" dokuzuncu sınıf öğrencileri için Türk dili ve edebiyatı, matematik, tarih, coğrafya, fizik, kimya ve biyoloji derslerinde tamamlandı.

 10, 11 ve 12. sınıflar için de çalışmalar sürmekte olup takip eden zamanlarda bu kademelerde de "Defterim" serileri öğrenci ve öğretmenlerimizin istifadesine sunulmuş olacak.

"Defterim" Serisine ulaşmak için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.