Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE HAZIRLANAN "DERSLER CEPTE FASİKÜLLERİ" ERİŞİME AÇILDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE HAZIRLANAN

Ortaöğretim düzeyinde tüm derslerdeki konu özetlerini içeren Dersler Cepte fasikülleri öğretmen ve öğrencilerin kullanımına açıldı.

Öğrencilerin derslerde öğrendikleri konuları tekrar etmek ve öğrenmelerini pekiştirmek amacıyla hazırlanan fasiküller; Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, felsefe, matematik, fizik, kimya, biyoloji ve İngilizce derslerini kapsıyor.

9, 10, 11 ve 12. sınıf düzeylerinde toplam 272 fasikül hazırlanmıştır. Ders ve sınıf bazlı oluşturulan fasiküller; konu özetleri, kritik bilgiler, çoktan seçmeli ve açık uçlu sorulardan oluşuyor. Konu özetlerinin maddeler hâlinde ve görsel ağırlıklı olması öğrencilerin bilgilerinin kalıcı olmasını sağlarken öğretmenlere de derslerinde yardımcı kaynak materyali olacak. Öğretmenler derslerini anlatırken akıllı tahtayı kullanarak fasiküllerde yer alan farklı uygulamalardan faydalanabilecek.

Konu özetlerinin yanında "Hatırlayalım, Kritik Bilgi, Dikkat, Faydalı Linkler, Araştırma, Bir Örnek de Sen Ver, Biliyor musunuz?, Filozof Der ki, Felsefe Sözlüğü, Haritada Bulalım" gibi bölümlerle konuların en önemli noktalarına ve ilgi çekici yanlarına değinilmiş.  Fasiküllerde yer alan açık uçlu ve çoktan seçmeli sorular, konuların pekiştirilmesine katkı sağlayacak.

Ayrıca her konuyla ilgili üniversite sınavında çıkmış soruların yer alması da üniversiteye hazırlık yolculuğunda öğrencilere rehberlik edecek. Kare kodlar aracılığıyla çoktan seçmeli soruların video çözümlerine de ulaşılabilecek.

Millî Eğitim Bakanlığı olarak alanında yetkin uzmanlarca titizlikle hazırlanmış ve denetimden geçmiş olan Dersler Cepte fasikülleriyle öğrenci ve öğretmenlere derslerin işlenişi ve tekrarı noktasında katkı sunulması amaçlanıyor.

Dersler Cepte fasiküllerine ulaşmak için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.