Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan Yeni Yardımncı Kaynak: 3 ADIM TYT Soru Bankası Yayımlandı

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan Yeni Yardımncı Kaynak: 3 ADIM TYT Soru Bankası Yayımlandı

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Kasım ayından itibaren derslerin pekiştirilmesi ve öğrenme kayıplarının giderilmesi amacıyla her ayın ilk haftası yardımcıkaynaklar.meb.gov.tr adresinden yayımlanan yardımcı kaynaklar alanına yeni bir yardımcı kaynak materyali daha hazırlandı.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından her derse ve her sınıf seviyesine yönelik olarak hazırlanan "Çalışma Defteri, Kavram Öğretimi Kitabı, İngilizce Oyun Temelli Etkinlik Kitabı, TYT'ye Hazırlık Video Çözümlü Soru Bankası ve Yazılıya Hazırlanıyorum" materyalleri hazırlanmış, öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunulmuştu. Genel Müdürlüğümüzce Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na yönelik TYT konularını kapsayan soruların yer aldığı bir materyal hazırlanarak yardımcıkaynaklar.meb.gov.tr adresinden yayımlandı.

 3 ADIM TYT soru bankaları; TYT konu başlıklarını kapsayan soruların-öğrenme kayıpları da göz önünde bulundurularak-üç aşamalı (Kolay ve Orta / Orta ve Zor / Zor ve 2018-2021 Yılları arası ÖSYM YKS'de çıkmış sınav soruları) olarak planlanmış ve hazırlanmıştır. 3 ADIM TYT soru bankasında; alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan sorulara, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün hazırlamış olduğu sorulara, YKS'de çıkmış sorulara ve ders kitaplarında yer alan soruların bir bölümüne yer verilmiştir.

Genel Müdürlüğümüzce öğretmen ve öğrencilerimiz için hazırlanan 3 ADIM TYT soru bankalarından sayısal derslere yönelik, TYT Matematik, TYT Fizik, TYT Kimya, TYT Biyoloji materyallerine 07.03.2022 Pazartesi gününden itibaren Bakanlığımızın http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/  ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün OGMMATERYAL https://ogmmateryal.eba.gov.tr/ web sitesinden ulaşılabilecektir.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.