Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM TOPÇU'NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM TOPÇU'NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Türk milleti tarihi boyunca esareti asla kabul etmemiştir. Bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan milletimiz, her çeşit işgale karşı kadınıyla erkeğiyle tek yürek olarak karşı koymayı bilmiştir.

 

I. Dünya Savaşı sonrasında işgal edilen her karış vatan toprağı için destansı bir mücadele gerçekleştirilmiş, Kurtuluş Savaşı'nda vatanın dört bir yanında oluşturulan cephelerde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının liderliğinde düşman püskürtülmüştür.

 

Bağımsızlık uğrana canını vermekten asla imtina etmeyen yüce Türk milleti, Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında 26 Ağustos 1922'de başlayarak 5 gün devam eden ve millî mücadelenin son noktasını koyan bir taarruzla 30 Ağustos 1922'de büyük bir zafer kazanmıştır.

 

Bu zafer Türk milletinin destansı bir mücadele ile kazandığı kutlu bir zaferdir. Kurtuluş Savaşı'mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi'nin yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

 

Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını; kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

 

Zaferimizin 100. yılı kutlu olsun.

                                                                                                      Halil İbrahim TOPÇU

                                                                                                   Ortaöğretim Genel Müdürü

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.