Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HALİL İBRAHİM TOPÇU'NUN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HALİL İBRAHİM TOPÇU'NUN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Sevgili Gençler,

19 Mayıs 1919, milletimizin esareti reddederek yeniden ayağa kalkmasıyla sonuçlanan Kurtuluş Savaşı'nın başladığı tarihtir. Bu tarihten sonra Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde tek yürek hâline gelen milletimiz devrin en büyük güçlerine karşı destansı bir mücadele vermiştir. Bize bağımsız bir vatan bırakmak için tüm varlığıyla savaşmış olan atalarımızı andığımız bu önemli gün, siz gençlere bayram olarak armağan edilmiştir. Çünkü istikbalde bizi yüceltecek olan da istiklalimizi koruyacak olan da siz gençlersiniz.

Sizler bağımsızlık, birlik ve beraberlik ruhunu karakterinizin bir parçası hâline getirerek fikri hür, vicdanı hür bir nesil olacaksınız. Sahip olduğunuz bu üstün karakterden güç alarak gelecekte ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağınıza, bilim, sanat ve spordaki çalışmalarınızla dünyaya yön verecek nitelikte yetişkinler olacağınıza inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 104. yılını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve millî mücadele kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Halil İbrahim TOPÇU

Ortaöğretim Genel Müdürü

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.