Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN 06 ŞUBAT DEPREMLERİ ANMA MESAJI

06 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü münasebetiyle Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU'nun yayımlanan mesajı.
GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN 06 ŞUBAT DEPREMLERİ ANMA MESAJI

6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli iki deprem yaşadık. On bir ilimizi kapsayan, milyonlarca insanımızın doğrudan ya da dolaylı olarak etkilendiği asrın felaketinin üzerinden bir yıl geçmiş bulunmaktadır. Binlerce insanımızı kaybettiğimiz asrın felaketinde vefat eden vatandaşlarımıza ALLAH'tan rahmet diliyorum.

Aslında belirli bir alanı kapsamakla birlikte deprem, 81 milyon insanımızın yüreğinde tarifi imkânsız bir acı bıraktı. Her felakette olduğu gibi milletimiz, bu büyük felaketin acısını yüreğinde derinden hissederek ''asrın birlikteliğinin'' tezahürü ile yardımlaşma seferberliğine de imza attı. Devletimiz, bütün imkânlarıyla yaraları sararken devlet millet el ele tarihimize altın harflerle geçen bir dayanışmanın emsalini göstermiş oldu. Devletimizin büyüklüğünü ve milletimizin âli cenaplığını bir kez daha müşahede etmiş olduk.

Millî Eğitim Bakanlığımız, eğitim ve öğretimin her anlamda eksiksiz bir şekilde işleyişini sağlamak üzere büyük bir gayret içerisinde bulunmuştur. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü olarak evlatlarımız ve kıymetli öğretmenlerimiz için yapılması gereken çalışmaları zaman kaybetmeden uygulamaya koyduk.

Deprem bölgesindeki evlatlarımıza bundan sonraki süreçte de aynı kararlılık ve sorumlulukla yanlarında olup hizmet etmek boynumuzun borcudur. Bu münasebetle depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Yüce ALLAH'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyor, böyle acıların ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.

 

Halil İbrahim TOPÇU

Ortaöğretim Genel Müdürü

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.