Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

HAREZMİ EĞİTİM MODELİ ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Bakanlığımız tarafından geliştirilen ve 2023-2024 eğitim öğretim yılında pilot uygulanması başlayan Harezmî Eğitim Modeli kapsamında düzenlenen "Harezmi Eğitim Modeli Öğretmen Eğitimleri Kursu", şubat ve mart aylarında 6 ayrı dönem olarak İstanbul, Mersin, Aksaray, Rize ve Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitülerinde gerçekleştirildi.
HAREZMİ EĞİTİM MODELİ ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Bakanlığımız tarafından geliştirilen ve 2023-2024 eğitim öğretim yılında pilot uygulanması başlayan Harezmi Eğitim Modeli kapsamında düzenlenen "Harezmi Eğitim Modeli Öğretmen Eğitimleri Kursu", şubat ve mart aylarında 6 ayrı dönem olarak İstanbul, Mersin, Aksaray, Rize ve Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitülerinde gerçekleştirildi.

"Harezmi Eğitim Modeli Öğretmen Eğitimleri Kursu" 115 pilot okuldan katılım sağlayan 408 öğretmen ve yöneticiye verildi. Öğretmenler, disiplinlerarası yaklaşım, probleme dayalı öğrenme, eleştirel düşünme becerileri konularında gerçekleştirilen eğitimler ile deneyim paylaşımı ve kurs programlarına katılım sağladılar.

Harezmi Eğitim Modeli Öğretmen Eğitimleri Kursu'na katılan öğretmen ve yöneticiler, yenilikçi pedagojiler ve teknoloji entegrasyonu sayesinde öğrencileri yaratıcı düşünmeye ve sorunları çözme becerilerini geliştirmeye teşvik etme konusunda daha yetkin ve farkındalıklarını artırmış oldular. Öğretmenlerimizin bu eğitimden aldıkları bilgi ve becerileri sınıf içinde hayata geçirmeleri beklenmektedir.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.