Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE HAZIRLANAN "DERSLER CEPTE" MOBİL UYGULAMASI YAYIMLANDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE HAZIRLANAN

Gelişen teknolojiye paralel olarak öğretim teknikleri farklılaşmakta ve dijital ortama taşınmaktadır. Gençlerin dijital öğrenmeye yatkınlığı, kullanım alışkanlıkları ve tercihleri göz önünde bulundurularak Genel Müdürlüğümüz tarafından "Dersler Cepte"Mobil Uygulaması hazırlanarak öğretmen ve öğrencilerin erişimine açıldı. Hazırlanan mobil uygulama Android ve IOS platformlarında çalışabilecek şekilde geliştirildi.

 

"Dersler Cepte" Mobil Uygulaması ile ortaöğretim düzeyindeki tüm öğrencilerin 2022-2023 eğitim- öğretim yılı birinci dönemi konularında öğrendikleri konuları pekiştirmeleri ya da öğrenme kayıplarını gidermeleri amaçlanıyor.

 

"Dersler Cepte" Mobil Uygulaması konu özetleri, ders anlatım videoları, soru örneklerinin yer aldığı bir uygulamadır. Mobil ve tabletlere tam uyumlu olarak çalışma özelliği taşıyan uygulama hem çevrim içi hem de çevrim dışı olarak da kullanılma özelliği taşıyor. "Dersler Cepte" Mobil Uygulaması web ortamında da çalışabilir hâle getirildi.

 

"Dersler Cepte" Mobil Uygulaması ortaöğretim düzeyindeki tüm sınıflara yönelik hazırlandı. Uygulamada Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, felsefe, matematik, fizik, kimya, biyoloji ve İngilizce derslerinin 2022-2023 eğitim- öğretim yılı birinci dönemine ait konu özetleri, çoktan seçmeli sorular yer alıyor. Uygulamada ayrıca içerikler "Kritik Bilgi, Biliyor musunuz?, Sıra Sende, Kavram Yanılgısı, Ödev"  gibi küçük notlarla zenginleştiriliyor.

 

"Dersler Cepte" Mobil Uygulaması 4 bölümden oluşuyor:

Konu özetleri

Ders anlatım videoları

Çoktan seçmeli sorular

Çözdüğüm sorular

 

Konu/kazanımlara yönelik hazırlanan "Dersler Cepte" Mobil Uygulamasının 2022-2023 eğitim- öğretim yılı birinci dönem içerikleri sınıflar düzeyinde; 9. sınıflarda 117 konu, 136 video ve 520 soru, 10. sınıflarda 103 konu, 165 video ve 505 soru, 11. sınıflarda 134 konu, 198 video ve 480 soru, 12. sınıflarda 103 konu, 150 video ve 612 soru olmak üzere toplam 457 konu, 649 video ve 2117 sorudan oluşuyor.

 

Genel Müdürlüğümüzce 2022-2023 eğitim-öğretim yılı ikinci dönem ders ve konularına yönelik "Dersler Cepte" Mobil Uygulaması hazırlama çalışmaları yürütülüyor.  

 

Android işletim sistemine sahip cihazlara yüklemek için tıklayınız.

IOS işletim sistemine sahip cihazlara yüklemek için  tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.