Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

BÜTÜNCÜL EĞİTİM: TÜRKİYE YÜZYILI MODELİ ÖĞRETİM PROGRAMLARI GELİŞTİRME ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Türkiye Yüzyılı hedefleri çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Bütüncül Eğitim: Türkiye Yüzyılı Modeli Öğretim Programları Geliştirme Çalıştayı Ankara Kızılcahamam'da gerçekleştiriliyor.
BÜTÜNCÜL EĞİTİM: TÜRKİYE YÜZYILI MODELİ ÖĞRETİM PROGRAMLARI GELİŞTİRME ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Türkiye Yüzyılı hedefleri çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Bütüncül Eğitim: Türkiye Yüzyılı Modeli Öğretim Programları Geliştirme Çalıştayı Ankara Kızılcahamam'da başladı.

26 Ekim Perşembe günü başlayan program geliştirme çalıştayında ana sınıfından 12. sınıfa kadar eğitim öğretim sürecinde uygulanacak öğretim programlarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile ortak bir çalışmayla gerçekleştiriliyor.  

Çalıştayda, öğretim programlarının öğrencilerin zihinsel, sosyal ve duygusal, fiziksel ve ahlaki açıdan çok yönlü gelişimini esas alan Bütüncül Eğitim Yaklaşımı: Türkiye Yüzyılı modeline uygun olarak geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülüyor.  

Çalıştayın açış konuşmasını yapan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Ömer Faruk YELKENCİ katılımcılara hitabında; Türkiye Yüzyılı bağlamında Millî Eğitim Bakanlığının rolü, yetiştirilecek insan modeli, nesillerin inşası ve program geliştirme çalışmalarına verilen ehemmiyet gibi konu başlıklarına yönelik Bakanlık olarak yaptıkları çalışmaları ve Bakanlığın hedeflerini paylaştı. 

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU ve Temel Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Zarife SEÇER  de açılış programındaki hitaplarında çalıştayın amacı, öğretim programının çerçevesi ve çalışmaların hedefleri konularında bilgilendirmelerde bulundular. 

27 Ekim Cuma günü Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Ahmet İŞLEYEN tarafından ziyaret edilen Bütüncül Eğitim: Türkiye Yüzyılı Modeli Öğretim Programları Geliştirme Çalıştayı 29 Ekim Pazar günü yapılacak değerlendirmelerin ardından tamamlanacak. 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.