Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Genel Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Genel Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

29 Ekim 1923 tarihinde, Gazi  Mustafa Kemal öncülüğündeki Türk milleti, Cumhuriyeti ilan ederek tarihte yeni bir sayfa açtı. Bu anlamlı gün, Türkiye'nin başta eğitim olmak üzere demokrasi yolunda attığı büyük adımların başlangıcıydı. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında kat ettiğimiz gelişme, Ülkemizin başarıları, kültürel zenginlikleri ve uluslararası arenadaki etkimiz ile ne kadar gurur duysak azdır.

Yüz yıllık bağımsızlık serüvenimizde önemli mesafeler kat etmiş olsak da bu yeterli değil. Bundan sonra da güçlenmeye devam ederek, eğitim alanındaki reformlarımıza her gün yenilerini ekleyerek, gençlerimiz için bilgi ve teknoloji alanındaki yatırımlarımızı artırarak bu gururu daha nice yüzyıllara taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. 

Demokrasi, adalet ve hukukun üstünlüğü ilkelerini temel alan Cumhuriyetimiz, geleceğe sağlam adımlarla yürümeye bundan sonra da devam edecek, Milletimiz bu kıymetli mirasa ilelebet sahip çıkacaktır. 

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü bir kez daha gururla kutluyor; milletimizin ve ülkemizin geleceği için en iyi dileklerimi sunuyorum.

Bu vesileyle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum, ruhları şad olsun. 

 

 

Halil İbrahim TOPÇU

Ortaöğretim Genel Müdürü 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.