Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

K12 BECERİLER ÇERÇEVESİ KAPSAMINDA TÜRKİYE BÜTÜNCÜL MODELİ KILAVUZUNUN HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI BAŞLADI

K12 BECERİLER ÇERÇEVESİ KAPSAMINDA TÜRKİYE BÜTÜNCÜL MODELİ KILAVUZUNUN HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Genel Müdürlüğümüzün UNICEF iş birliği ile çalışmalarını sürdürdüğü K12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı kapsamında çalışmalar yürütülmeye devam ediliyor.

Öğrencilerimizin 21. yüzyıl becerileriyle donatılmasını amaçlayan K12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı kapsamında daha önce gerçekleştirilen çalıştaylarda K12 Ulusal Beceri Ortak Başvuru Çerçevesi oluşturulmuştu. 7 Nisan 2023 Cuma günü Kızılcahamam'da başlayan çalıştay ile çerçeveye yönelik "Türkiye Bütüncül Modeli Kılavuzu" hazırlama çalışmaları yürütülecek.

Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Bilgen KERKEZ'in başkanlığında yürütülen "Türkiye Bütüncül Modeli Kılavuzu" hazırlama çalıştayı; 25 akademisyen, 50 öğretmen ile ilgili genel müdürlüklerin ve UNICEF temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Türk millî eğitim sisteminin felsefesini 21. yüzyıl becerileriyle genişletecek, en üst kurumdan sınıf içine kadar etki edebilecek geniş bir kitleyi kapsayan ve bireylerin bütün davranış örüntülerine hitap edecek bütüncül bir yaklaşıma sahip bu modelin tamamlanmasıyla kılavuzun kısa ve uzun vadede uzmanlara, öğretmenlerimize, tüm ilgililerine yol gösterici olması amaçlanıyor.

K12 Beceriler Çerçevesi kapsamında genel değerlendirme ve fikir alışverişi ile başlayan Türkiye Bütüncül Modeli Kılavuzu'nun hazırlanması çalıştayı, 9 Nisan 2023 Pazar günü sunumların yapılması ve dönütlerin alınmasıyla tamamlanacak.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.