Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

OGM MATERYAL SORU BANKASI GÜNCELLENDİ

OGM MATERYAL SORU BANKASI GÜNCELLENDİ

Eğitim-öğretim faaliyetleri kapsamında öğrencilerin derslerin kazanımlarını edinmelerinde ders kitaplarının yanında konuların pekiştirilmesi, belirlenen hedeflere ulaşılması, gerekli başarının yakalanması konusunda yardımcı kaynakların işlevi önemlidir. Yardımcı materyallerin öğretim programlarında belirlenen içeriklere uygun olması materyalin işlevselliğini güçlendiren bir unsurdur. Genel Müdürlüğümüz tarafından öğretmen ve öğrencilerimizin eğitim-öğretim süreçlerinde desteklenmesi, akademik başarılarının arttırılması ve öğrenme eksiklerinin giderilmesi amacıyla kitaplarının yanında birçok yardımcı materyal hazırlanıyor.

Bu kapsamda daha önce yayımlanan "OGM Materyal Soru Bankası"nın güncellenmesiyle sitede bulunan soru sayısı 33 bine ulaştı. "Soru Bankası" toplamda 9 dersin tüm kazanımları gözetilerek hazırlandı. Soru bankasında yer alan soruların tamamı aşamalı olarak düzenlendi. Yeni ve özgün sorularla zenginleştirilen "OGM Materyal Soru Bankası"nda bulunan soruların video çözümleri de bulunuyor. Böylece öğrenciler, yanlışlarını daha kolay görebilecek ve öğrenme eksikliklerini daha çabuk giderebilecek. Bunun yanı sıra öğrenciler, soru bankasında yer alan soruların ilgili konusuna ait ders anlatım sunusuna, ders kitabındaki sayfalara ve ders anlatım videosuna ulaşabilecek.

 "OGM Materyal Soru Bankası" öğretmenler için de birçok olanak sağlıyor. Öğretmenler, işledikleri konu ve kazanımlara göre ya da genel tekrar amacıyla pdf veya word halinde yaprak testler oluşturabilecek. Ayrıca etkileşimli tahta modu sayesinde soruları akıllı tahtaya yansıtarak öğrencilerin derse katılımını sağlayabilecek. "Soru Bankası" ölçme ve değerlendirme aşamasında sınıf içinde etkin bir şekilde kullanabildiği gibi ödev olarak da öğrencilere verebilecek.

Alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanan yeni ve farklı sorularla güncellenen "OGM Materyal Soru Bankası"nın tüm öğrenci ve öğretmenlerimize faydalı olmasını diliyoruz.

"OGM Materyal Soru Bankası"na ulaşmak için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.