Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"OKUMAK, YORUMLAMAK, ANLAMAK " KONULU UZAKTAN HİZMET İÇİ EĞİTİM YAPILDI

Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik "Okumak, Yorumlamak, Anlamak " konulu uzaktan hizmet içi eğitim yapıldı. 


Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik "Okumak Yorumlamak Anlamak " konulu uzaktan hizmet içi eğitim yapıldı. 1 Nisan 2024 Pazartesi günü 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilen çevrim içi eğitime Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman KIZILTOPRAK konuşmacı olarak katıldı.

Okumak, bir konu hakkında bilgi edinmek için harcanan süredir. Edinilen bilgiyi kullanmak, bilgiyle amel etmek ve onu hayata katmak oldukça önemlidir. Kalemin ve yazmanın önemi büyüktür. Okunulan kitap ile kendimiz arasında bir bağ oluşturmak gerekir. Düşünce insana özgü bir özelliktir. İnsanın öğrendikleri düşünce dünyasında olgunlaştıkça mükemmel hale gelir.

Okumak düşünmek ve terbiye insan ahlakını etkiler. Olumlu düşünceyi tatbik etmek nefis muhasebesi ve iş terbiyesi sağlar. İnsanı saygı ve değerli yapar. öğretmenin öğrenciler karşısında rol model olması önemlidir. Sağlıklı bir yaşam tarzı sağlıklı öğrenmenin de gerçekleşmesini sağlar. İyi bir dinleyici iyi bir yorumlayıcı anlamına gelir.

Genel Müdürlüğümüzce yönetici ve öğretmenlere yönelik olarak farklı alanlarda ve konularda planlanan çevrim içi eğitimler haftalık olarak gerçekleştirilmektedir.

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.