Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ORTAÖĞRETİM OKUL PANSİYONLARINA YATILILIK BAŞVURULARI, ELEKTRONİK ORTAMDA ALINACAK

ORTAÖĞRETİM OKUL PANSİYONLARINA YATILILIK BAŞVURULARI, ELEKTRONİK ORTAMDA ALINACAK

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılından itibaren ortaöğretim kurumlarında okul pansiyonlarına yatılılık başvuruları velilerin okul pansiyonlarına gitmelerine gerek kalmadan elektronik ortamda alınacak. Bakanlığımızca öğrencileri için yatılılık başvurusunda bulunacak velilere kolaylık sağlamak, zaman kaybıyla birlikte ek bir külfetten kurtarmak amacıyla yatılılık başvuruları için Online Yatılılık Başvuru Ekranı erişime açıldı.

Yatılılık başvuruları elektronik ortamda e-Okul sistemi üzerinden yapılabilecek. Ana sayfada yer alan "2022 Ortaöğretim Kurumları Pansiyonları e-Başvuru İşlemleri" bölümünde "Pansiyon Yatılılık Başvuru İşlemleri" sayfasında yer alan bilgilerin doldurulmasıyla gerçekleştirilecek. "Başvuruyu Kaydet" butonu ile tamamlanacak işlemlerin ardından öğrencinin yatılılık başvurusu tamamlanmış olacak.

"2022 Ortaöğretim Kurumları Pansiyonları e-Başvuru İşlemleri" sayfası 15 Ağustos 2022 tarihi itibariyle e-Okul üzerinde aktif olarak kullanılabiliyor. Yatılılık Online Başvuru Ekranı üzerinden başvurular 26 Ağustos 2022 tarihi mesai bitimine kadar devam edecek. Başvurusu kaydedilen öğrencinin başvuru bilgileri kayıtlı olduğu pansiyonlu okulun Pansiyon Yatılılık Başvuru İşlemleri sayfasına otomatik olarak aktarılacak.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.