Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

TÜRKİYE YÜZYILI MAARİF MODELİ DERS KİTAPLARI HAZIRLIK ÇALIŞTAYI DEVAM EDİYOR

6 Mayıs 2024 Pazartesi günü başlayan "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Ders Kitapları Hazırlık Çalıştayı" Ankara Kızılcahamam'da devam ediyor.
TÜRKİYE YÜZYILI MAARİF MODELİ DERS KİTAPLARI HAZIRLIK ÇALIŞTAYI DEVAM EDİYOR

6 Mayıs 2024 Pazartesi günü başlayan "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Ders Kitapları Hazırlık Çalıştayı" Ankara Kızılcahamam'da devam ediyor.

"Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Ders Kitapları Hazırlık Çalıştayı" Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda Din Öğretimi Genel Müdürlüğü,  Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün iş birliği ile gerçekleştiriliyor.

Bakan Yardımcımız Ömer Faruk YELKENCİ, Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Ahmet İŞLEYEN, Temel Eğitim Genel Müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI, daire başkanları ile 850 eğitimcinin katılımlarıyla gerçekleştirilen Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Ders Kitapları Hazırlık Çalıştayı'nın açış konuşmasını Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Yusuf TEKİN yaptı.

Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Yusuf TEKİN yaptığı açış konuşmasında; Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli bağlamında Millî Eğitim Bakanlığının rolü, yetiştirilecek insan modeli, nesillerin inşası ve ders kitapları yazım çalışmalarına verilen ehemmiyet gibi Bakanlık olarak yapılan çalışmalara ve Bakanlığın hedeflerine yönelik bilgi paylaşımında bulundu.

Çalıştayda ayrıca; Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin; bireyin bütüncül gelişimini amaçlayan, köklü bir geçmişe sahip Türk Millî Eğitim sisteminin dijital çağa, modernleşmeye ve teknolojik gelişmelere duyarlılığını, yeri geldiğinde bu gelişmelere öncülük edebilme istek ve potansiyelini yansıtan bir anlayışla geliştirildiği, öğretim programlarının temel ögelerinin Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin benimsediği ilke ve yaklaşımlarla bu modelin bileşenlerine göre şekillendirildiğine dair bilgiler verildi.

Programın odak noktasının Türkçe olduğu; öğrencilerimizin, dilimizin zenginliklerine hâkim olmalarının, tüm derslerin ortak gayesi olduğu, bununla birlikte teknolojinin kullanıcısı değil, aynı zamanda üreticisi nesiller yetiştirmenin de temel hedeflerimizden olduğu, ders kitaplarının bu doğrultuda hazırlandığı ifade edildi.

10 Mayıs 2024 Cuma günü yapılacak değerlendirme toplantılarının ardından çalıştay sona erecek.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.