Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

12. SINIF ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SORU ÇÖZÜMLERİ EBA TV'DE

12. SINIF ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK  SORU ÇÖZÜMLERİ EBA TV'DE

Genel Müdürlüğümüz, ortaöğretim kurumlarına yönelik gerçekleştirdiği "Uzaktan Eğitim" derslerine ilave olarak 12. sınıf düzeyinde öğrenim gören öğrencilerimiz için Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün hazırlamış olduğu sorulardan oluşan soru çözümlerinin video çekimlerini tamamladı.

Oluşturulan program doğrultusunda 9 dersin (Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Tarih, Coğrafya, Fizik, Kimya, Biyoloji, Felsefe grubu dersleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) konularını içeren soru çözümleri, toplam 11 branş öğretmeninin anlatımıyla gerçekleştirildi.

Hazırlanan videolar, 2-3 Mayıs tarihlerinden itibaren hafta sonları -cumartesi ve pazar günleri- EBA TV Lise kanalında 10.00-14.30 saatleri arasında yayımlanacaktır.

Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un da ziyarette bulunduğu çekimler; TRT stüdyolarında ve Bahçelievler Anadolu Lisesinde, TRT görevlilerince gerçekleştirilmiştir.

 

29-04-202029-04-202029-04-2020

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.