Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN ADLARI OKULLARDA YAŞATILIYOR

15 Temmuz’da ülkesi, milleti, vatanı ve bayrağı için şehit düşen polis, asker ile sivil vatandaşlarımızın isimleri okullarımızda ölümsüzleştirildi.
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN ADLARI OKULLARDA YAŞATILIYOR

15 Temmuz gecesi geleceğimizi parçalamak isteyenlere karşı canlarını hiç düşünmeden feda eden Demokrasi Şehitlerimizin isimleri okullara verilerek yaşatılıyor. Bu doğrultuda 40 ilimizde Genel Müdürlüğümüze bağlı 47 mevcut okulun adları 15 Temmuz gecesi şehit olan kahramanların isimleri ile “15 Temmuz Şehitleri” olarak değiştirilmiş,  eğitim öğretime yeni açılan 8 okulun adları ise “15 Temmuz Şehitleri” şeklinde belirlenmiştir.

Genel Müdürlüğümüze bağlı okullara ad verme konusunda açıklamalarda bulunan Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan TÜRK, “Geleceğimizi, ülkemizi, ideallerimizi emanet ettiğimiz gençlerimizin topluma faydalı, millî ve manevi değerlere sahip çıkan, millî birlik ve beraberlik içerisinde inançlı, bilinçli ve sağduyulu bireyler olarak yetiştirilmesi bizlerin başlıca hedefidir.” diyen Genel Müdür Ercan TÜRK, “Ülkemizin bütünlüğü ve milletimizin selameti için 15 Temmuz gecesi canlarını hiçe sayarak bu kanlı girişime dur diyen Demokrasi Şehitlerimizi sonsuza kadar hatırlamak ve şehitlerimizin adlarını ölümsüzleştirerek gençlerimize tanıtmak en önemli vazifemizdir .” diyerek sözlerine son verdi. 

03-10-201603-10-201603-10-201603-10-201603-10-2016       

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.