Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Yıl Dönümü Etkinlikleri Çerçevesinde Ülkemize Gelen Azerbaycanlı Öğrenciler Ziyaretlerini Tamamladılar

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Yıl Dönümü Etkinlikleri Çerçevesinde Ülkemize Gelen Azerbaycanlı Öğrenciler Ziyaretlerini Tamamladılar

Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER ile Azerbaycan Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanı Sayın Emin AMRULLAYEV arasında gerçekleşen görüşmede gündeme gelen "öğrenci ziyaretlerinin karşılıklı gerçekleştirilmesi" kapsamında Azerbaycan'dan çoğunluğu öğrencilerden oluşan 25 kişilik bir heyet 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Yıl Dönümü etkinlikleri çerçevesinde ülkemize gelerek Çanakkale ve İstanbul illerini ziyaret ettiler.

Genel Müdürlüğümüz koordinesinde, Çanakkale ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile yürütülen gezi programı kapsamında Azerbaycanlı misafirlerimize Çanakkale ve İstanbul'da tarihi mekânlar ile kültürel miraslarımızın tanıtımına yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

İstanbul ziyareti sırasında İstanbul Atatürk Fen Lisesi Kız Pansiyonu ve Kadıköy İmam Hatip Anadolu Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonunda misafir edilen heyete "Türkiye'de bir gün öğrenci olmak" temalı faaliyet çerçevesinde eğitim kurumlarımızın tanıtımı gerçekleştirildi.

24-03-202224-03-202224-03-202224-03-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.