Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

20. GençBizz Lise Girişimcilik Programı Türkiye Finali 27 Mayıs 2019 tarihinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde yapıldı.

20. GençBizz Lise Girişimcilik Programı Türkiye Finali 27 Mayıs 2019 tarihinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde yapıldı.

Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen, Türkiye çapında 35 girişimci projenin yarıştığı "GençBizz Türkiye Finali" İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde yapıldı.

 

Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından organize edilen ve İzmir Ticaret Odası, İzmir Kalkınma Ajansı ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla hayata geçirilen 20. GençBizz Lise Girişimcilik Programı Türkiye Finali, İYTE kampüsündeki Teknopark İzmir İnovasyon Merkezinde düzenlenen açılış konuşmalarıyla başladı.

 

Final programının açılışında konuşan İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Dünyada alın terinden akıl terine doğru bir göç olduğunu belirten Baran "21. Yüzyıl, nitelikli insan kaynaklarına yatırım yapan ve geliştiren, eğiten ülkelerin yüzyılı olacak. Diğerleri yarışta maalesef geç kalacak. Bu da gençlikle mümkündür. Biz gençlere omuz vermeye yol açmaya her zaman hazırız" dedi.

 

Yarışmacı gruplar, İnovasyon Merkezinde kurdukları stantlarda jüri üyelerine projelerini anlattı. Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran ve Teknopark İzmir Genel Müdürü Prof. Dr. Metin Tanoğlu'nun da ziyaret ederek projeler hakkında bilgi aldığı yarışma sonrasında genç yarışmacılar canlı müzik eşliğinde eğlendi.

 

30-05-201930-05-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.