Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

2016 Malî Yılı Pansiyon Bütçesi (Gelir Gider Cetveli) Hazırlama Esasları

2016 Malî Yılı Pansiyon Bütçesi (Gelir Gider Cetveli) Hazırlama Esasları

e-Pansiyon uygulaması içerisinde yer alan  e-Bütçe İşlemleri 2016 yılından itibaren pansiyon gelir gider cetvelinin hazırlanmasında kullanılacaktır. 2016 malî yılı pansiyon gelir gider cetvelinin hazırlanmasında e-Pansiyonda kayıtlı olan öğrenci sayısı esas alınacaktır. Pansiyonlu okulların gelir gider cetvelinde öğrenci sayısına göre yeterli ödeneği almaları için okul/kurum yöneticilerinin e-Pansiyon uygulamasında yatılı öğrenci bilgilerini güncel tutması, varsa eksik bilgileri tamamlanması önem arz etmektedir.

 

Pansiyonlu okul/kurum yöneticilerinin veri giriş ekranındaki bölümlere giriş yaparken gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir. Saymanlık/mal Müdürlük Kodu ve Okulun muhasebe Birim Kodu doğru ve eksiksiz şekilde girilmelidir.

 

Pansiyon bütçesinin 2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu’nun M Cetvelinde belirtilen tutara göre 01.01.2016 tarihinden 31.03.2016 tarihine kadar geçerli olmak üzere; e-Okul modülü üzerinde e-Pansiyon uygulamasında yer alan e-Bütçe İşlemleri bölümündeki Pansiyon Gelir-Gider Cetveli veri giriş ekranındaki alana en geç 07.01.2016 tarihi saat 17.00’ye kadar ekteki rehberde belirtilen esaslara göre veri girişi yapılarak pansiyonlu kurum müdürlüklerince kaydedilecektir. Bütçeler elektronik ortamda Bakanlığımızca incelendikten sonra onaylanacak, onaylı bir örneği okul müdürlüğünde muhafaza edilmek, bir örneği de okulun bağlı bulunduğu Saymanlık/Mal Müdürlüğüne teslim edilmek üzere Valiliklere gönderilecektir. 

 

e-Bütçe İşlemlerinin gerçekleştirilmesinde yol gösterici olması açısından Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Pansiyonlu Okullarda 2016 Malî Yılı Gelir-Gider Cetveli Hazırlama Rehberi’ne ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.