Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

21 Ekim 2020 Tarihinde Pansiyonlu Okullar İstişare Toplantısı Yapıldı.

21 Ekim 2020 Tarihinde Pansiyonlu Okullar İstişare Toplantısı Yapıldı.
21 Ekim 2020 Tarihinde Pansiyonlu Okullar İstişare Toplantısı Yapıldı.

Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarda görev yapan yöneticilerle 2023 Eğitim Vizyon'u Belgesinde belirtilen hedefler doğrultusunda, Bakanlığımıza bağlı okul pansiyonlarında hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla 21 Ekim 2020 tarihinde toplantı gerçekleştirilmiştir.

 

Toplantı COVİD-19 kapsamında alınan tedbirler çerçevesinde Gazi Anadolu Lisesi bahçesinde yapılmıştır. COVİD -19 pandemi sürecinde yüz yüze eğitimin başladığı sınıflar seviyesinde öğrenciler okul pansiyonlarında barındırılmaktadır.

 

Süreçte gerçekleştirilen çalışmalar, sorunlar ve çözüm önerileri okul yöneticileriyle değerlendirilmiştir. COVİD-19 salgını dünyayı olduğu gibi ülkemizi de büyük ölçüde etkilemiş, kişisel ve kurumsal alışkanlıkları değiştirmiştir. Bu kapsamda toplantıda okul pansiyonlarını daha iyi koşullarda açmak ve eğitim hizmetlerinin yeni normale uygun hale getirmek için alınması gereken tedbirler değerlendirilmiştir.

 

Böylece pansiyonlu okullardaki risklerden korunma çalışmalarının koordinasyon içinde yürütülmesi için pansiyonlu okul yöneticilerinin olası riskler konusunda bilgilendirilmeleri sağlanmıştır.

 

Toplantıya Öğrenci Pansiyonları ve Burslar Daire Başkanı Mustafa KIŞAN, Ankara İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman TÜLÜCE ve pansiyonlu okul yöneticileri katılmıştır.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.