Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ADIYAMAN, HATAY, KAHRAMANMARAŞ, MALATYA İLLERİ İL /İLÇE VE OKUL YÖNETİCİLERİYLE "2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAZIRLIKLARI" KONULU TOPLANTI YAPILDI

ADIYAMAN, HATAY, KAHRAMANMARAŞ, MALATYA İLLERİ İL /İLÇE VE OKUL YÖNETİCİLERİYLE

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya illeri ile İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde ortaöğretimden sorumlu şube müdürleri, Genel Müdürlüğümüze bağlı liselerde görevli eğitim bölgesi koordinatör okul müdürlerinin katılımı ile "2023-2024 eğitim öğretim yılı hazırlıkları" konulu çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları Selman KÜÇÜK ve Serkan KOCABAŞ'ın katılımıyla gerçekleştirilen çevrim içi toplantıda; Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya illeri ve İslahiye, Nurdağı ilçelerinde bulunan okullarımızın, öğrencilerine daha iyi bir eğitim sunmak ve eğitim öğretim süreçlerini optimize etmek amacıyla 2023-2024 eğitim öğretim yılına hazırlık durumları ile yapılan ve planlanan çalışmalara yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda afet bölgesinde öğrenim gören öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak ve öğrenci odaklı bir yaklaşımla hareket ederek her öğrencinin potansiyelini en üst düzeyde geliştirmek hedefi ile başlayacak olan eğitim öğretim yılında öğrencilerin duygusal ve duyuşsal açılardan da desteklenmesi gerektiği vurgulandı.

Ayrıca deprem nedeniyle yaşanan aksaklıkların telafi edilmesi ve öğrencilerin akademik kayıplarının giderilmesi amacıyla özel çaba sarf edilmesi gerekliliğinden hareketle Genel Müdürlük olarak telafi eğitimi kapsamında tüm sınıf seviyelerinde 18 kitaptan oluşan "Telafi Eğitimi" kaynak kitapları hazırlandığı ifade edildi.

Telafi eğitimlerinin gerçekleştirilmesinde hassasiyet gösterilmesi öğrencilerimizin öğrenme eksikliklerinin tamamlanmasının fırsat eşitliği kapsamında önemli olduğu belirtildi.

Her il ve ilçe için ayrı ayrı planlanarak tüm okul müdürleri, il ve ilçe şube müdürleri ile görüşmelerin gerçekleştirildiği toplantıda Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanmış olan ders materyallerinin ve uygulamalarının geliştirilerek güncelleneceği, ders içerikleri ve soru çözümleri ile ilgili çözüm videoları, animasyon, simülasyon ve üç boyutlu modeller geliştirilerek öğrencilerin erişimine açılacağı belirtildi.

Toplantıda; öğrenci performansının izlenmesi ve değerlendirilmesi, etkili sınıf yönetimi stratejileri ve en önemlisi öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ile yeni eğitim döneminin başarılı bir şekilde geçmesinin önemi üzerinde duruldu.

Çevrim içi gerçekleştirilen toplantıda ayrıca ilgili il ve ilçelerimizdeki okulların ihtiyaçları, eğitim ortamları ve süreçleri ile ilgili değerlendirmelere yer verildi.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.