Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ALMANCA OYUN VE ETKİNLİK KİTABI YAYIMLANDI

ALMANCA OYUN VE ETKİNLİK KİTABI YAYIMLANDI

Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan İngilizce oyun ve etkinlik kitaplarından sonra Almanca oyun ve etkinlik kitabı da yayımlandı. Oyun ve etkinlik kitabı ile Almanca dersi öğretim programında belirlenen bilgi ve becerilerin öğrencilere etkin bir şekilde kazandırılması; öğrencilerin çeşitli beceriler edinmeleri, bu becerileri ihtiyaç duyacakları farklı durumlarda uygulamaları ve bütün bunları yaparken de eğlenmeleri hedefleniyor.

Oyun ve etkinlik kitabı, yabancı dil öğretiminin en önemli bileşenlerinden biri olan oyunla öğrenme yönteminin etkili bir şekilde kullanılmasını sağlayacak.

Kitapta yer alan oyun ve etkinlikler; öğrencilerin bireysel, ikili, grup ve sınıf çalışmalarına olanak sağlayarak eğlenerek öğrenmeyi gerçekleştirecek.

Yabancı dil öğretiminde kullanılan öğretim yöntemleri eğlenerek öğrenme yöntemi ile birleştirilerek okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinde etkin ve kalıcı öğrenme gerçekleştirilecek.

Almanca oyun ve etkinlik kitabı için tıklayınız.

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.