Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ANKARA SİNCAN ERSİN NAZİF GÜRDOĞAN ANADOLU LİSESİNİN AÇILIŞ TÖRENİ BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER'İN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ANKARA SİNCAN ERSİN NAZİF GÜRDOĞAN ANADOLU LİSESİNİN AÇILIŞ TÖRENİ BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER'İN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürlüğümüz bünyesinde bu yıl eğitim ve öğretim faaliyetlerini gerçekleştirecek olan Ersin Nazif Gürdoğan Anadolu Lisesinin açılış töreni Bakanımız Mahmut ÖZER'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Itri Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından sunulan mini bir dinleti ile başlayan açılış törenine Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, birim amirleri ile il yöneticileri katılım sağladı.

Açış konuşmasında son yirmi yılın Türkiye'nin beşeri sermayesini geliştirmek için kritik bir döneme tekabül ettiğini ifade eden Bakanımız Mahmut ÖZER,  "2000'li yıllarla, 2022'yi karşılaştırdığınız zaman rakamlarda çok ciddi bir artışın olduğunu görüyoruz. Bu memleketin evlatlarının mümkünse tamamının kendisine yer bulabildiği bir eğitim sistemi inşa edildi son yirmi yılda. Beş yaştaki okullaşma oranları yüzde 11'lerden yüzde 93'lere geldi. Ortaöğretimde çağ nüfusunun yüzde 44'ü liselerde yer bulabilirken bu rakam bugünlerde yüzde 90'lara geldi. Düşünün, 300 binlik sayılarda dersliğimiz varken bugün 857 bin, 900 bin derslikten bahsediyoruz. 19 milyon öğrenci, 1,2 milyon öğretmenin olduğu devasa bir sistem." sözleriyle değerlendirmelerini paylaştı.

Eğitime bütçedeki en büyük payı ayıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'a teşekkür ettiğini belirten Mahmut ÖZER, Bakanlık olarak yapılan güzel işleri çok daha iyi noktalara taşımak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Açılışı yapılan Ersin Nazif Gürdoğan Anadolu Lisesinin yapımında emeği geçenlere teşekkürlerini ifade eden Bakanımız Mahmut ÖZER protokol üyeleri ve öğrencilerle birlikte okulun açılış kurdelesini kesti.

26-09-202226-09-202226-09-202226-09-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.