Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Bakan Yardımcısı Petek AŞKAR Başkanlığında Bakanlığımız Genel Müdürlerinden Oluşan Heyet İle Birlikte Genel Müdürümüz Şanlıurfa'daki Eğitim Öğretim Faaliyetlerini Yerinde İnceledi

Bakan Yardımcısı Petek AŞKAR Başkanlığında Bakanlığımız Genel Müdürlerinden Oluşan Heyet İle Birlikte Genel Müdürümüz Şanlıurfa'daki Eğitim Öğretim Faaliyetlerini Yerinde İnceledi

Bakan Yardımcısı Petek AŞKAR başkanlığında Bakanlığımız Genel Müdürlerinden oluşan heyet ile birlikte 11 Ocak Salı günü başlayan ve 12 Ocak Çarşamba günü de devam eden ziyaret programı kapsamında Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, Genel Müdürlüğümüze bağlı okulları ziyaret ederek idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda; okulların akademik başarı durumları, fiziki donanımları, zümre öğretmenler kurulu çalışmaları, yemekhane ve pansiyonları, yürütülen sosyal faaliyetler, destekleme ve yetiştirme kursları, idari iş ve işleyişlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Genel Müdürümüz öğretmenlerle gerçekleştirdiği toplantıda okulların akademik başarılarında önemli rolü olan zümre öğretmenler kurullarının çalışmalarının daha etkin hale getirilmesi gerektiğini, pandemi sonrasında değişen öğrenci tutum ve davranışlarının izlenerek iyileştirme çalışmalarının yürütülmesinin önemli olduğunu, EBA ve OGMMATERYAL'deki e-içeriklerden yararlanmalarının öğrencilerin akademik başarısındaki önemini belirtti.

Sınıf ortamında öğrencilerle bir araya gelen Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, öğrencilerden sadece akademik başarıya odaklanmamaları gerektiğini, akademik başarının yanında sanat, kültür, spor gibi sosyal etkinlikler ile ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına da zaman ayırmaları gerektiğini ifade etti.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, İl Millî Eğitim Müdürü, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürleri ile de bir araya gelip Şanlıurfa'nın eğitim öğretimine yönelik eksikliklerinin tespiti ve çözüm yolları ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

12-01-202212-01-202212-01-202213-01-202213-01-202213-01-202213-01-202213-01-202213-01-202213-01-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.