Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Bakanlığımız ile TRT Arasında "İngilizce Öğretimi ve Yaz Okulları İngilizce Kurslarına Yönelik İş Birliği Protokolü" İmzalandı

Bakanlığımız ile TRT Arasında

 

Bakanlığımız ile TRT arasında " İngilizce Öğretimi ve Yaz Okulları İngilizce Kurslarına Yönelik İş Birliği Protokolü ", Bakanımız Mahmut ÖZER'in ve TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid SOBACI'nın katılımıyla imzalandı.

Sayın Bakanımız, imza törenindeki hitaplarında ağırlıklı olarak dil eğitimine önem verdiklerini belirtti. Ayrıca Bakanlık olarak ilk kez dört temel dil becerisinde Türkçe öğretimiyle ilgili çok önemli adımlar atıldığını ifade etti. Yabancı dil eğitimine bu dönemde ağırlık verildiğini, İngilizcenin günlük yaşamda kullanılabilecek hâle getirileceğini ve yeni metodolojilerin, yaklaşımların eğitiminin içerisine katıldığı bu yöntemlerin yaz okullarında uygulanacağını ifade etti.

Sayın Bakanımız, TRT'nin eğitimde önemli bir paydaş olduğunu söyleyerek TRT Genel Müdürüne şükranlarını sundu ve TRT ile imzalanan protokolün hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Bakan Yardımcımız Petek AŞKAR, Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU ile birim amirlerinin katılımlarıyla gerçekleşen imza töreni, Bakanımız Mahmut ÖZER ve TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid SOBACI'nın iş birliği protokolünü imzalamalarının ardından tamamlandı.

İngilizce Öğretimi ve Yaz Okulları İngilizce Kurslarına Yönelik İş Birliği Protokolü neler sağlıyor?

Protokolle TRT'ye ait İngilizce içeriklerin derslerde kullanılmasına imkân sağlaması, yaz okulu kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler için basılı ve dijital materyal geliştirmek amacıyla ortak çalışmalar yapılması, yabancı dil öğretimi ile ilgili materyal geliştirilmesi ve yaz okulu kapsamında öğrencilerin kullanımına sunulması amaçlanıyor. 

 

Protokolle ayrıca yaz okulu kapsamında kullanılmak üzere İngilizce alanında içerik geliştirmek üzere TRT ile ortak çalışmalar yapılması, İngilizce dört dil yeterliğinin (okuma, yazma, konuşma, dinleme) ölçülmesine ilişkin materyallerin TRT iş birliği ile geliştirilmesi, iş birliği kapsamındaki faaliyetleri TRT onayı doğrultusunda yazılı, görsel ve sosyal medya aracılığıyla paylaşılması amaçlanıyor.

27-06-202227-06-202227-06-2022

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.