Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

BAKANLIĞIMIZ İLE TÜRK HAVACILIK UZAY SANAYİİ (TUSAŞ) ARASINDA "GELECEĞİN YETENEKLERİ PROGRAMI" KAPSAMINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

BAKANLIĞIMIZ İLE TÜRK HAVACILIK UZAY SANAYİİ (TUSAŞ) ARASINDA

Bakanlığımızca öğrencilerimizde deneyimlere dayalı kalıcı öğrenmeyi sağlamak, onlara hızla gelişen ve değişen dünyada kendilerini tanıma yeteneklerini keşfetme ortamı sunmak,  öğrencilerimizi başarılı ve mutlu olacakları iş hayatına hazırlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürütülmektedir.

Geleceğin yeteneklerine havacılık tutkusu aşılayacak, uzay ve mühendislik alanlarında farkındalık oluşturacak, pratik odaklı uygulamalar ile mühendisliği keşfetmelerini sağlayacak "Geleceğin Yetenekleri Programı" kapsamında iş birliği protokolü imzalanarak hayata geçirildi.

Bakanlığımız ile Türk Havacılık Uzay Sanayii arasında Kahramankazan TUSAŞ tesislerinde Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU ile TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel KOTİL tarafından imzalanan iş birliği protokolü ile ortaöğretimde öğrenim gören öğrencilerimiz için mesleki rehberlik çalışmaları ve TUSAŞ tesislerine yapılacak kapsamlı teknik gezi programları gerçekleştirilecek.

Bakanlığımız ile Türk Havacılık Uzay Sanayii arasında imzalanan iş birliği protokolü ile öğrencilerimizin ilgi alanlarını keşfetmelerine destek sağlamak, hayal güçlerini ve vizyonlarını geliştirmelerine yardımcı olmak, doğru meslek seçimlerinde rehberlik etmek hedefleniyor.

Bakanlığımız ile Türk Havacılık Uzay Sanayii'nin "Geleceğin Yetenekleri Programı" kapsamında imzalanan iş birliği protokolü ile Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda öğrenim gören 12. sınıf öğrencilerine TUSAŞ mühendisleri tarafından mesleki rehberlik çerçevesinde meslek tanıtımına yönelik rehberlik çalışmaları yürütülerek okullarda mühendislik seminerleri gerçekleştirilecek.

İş birliği kapsamında YKS'de mühendislik bölümlerini tercih edecek öğrenciler için Türk Havacılık Uzay Sanayii tesislerinin ziyareti programı yürütülecek. Ziyaret programı ile mühendis adayı öğrenciler; işe alım süreçleri, staj programları, mühendislik mesleği ve çalışma alanları hakkında bilgi alabilecek, TUSAŞ mühendisleriyle birlikte özgün hava araçlarını yakından inceleyebilecekler. Mühendis adayları ayrıca TUSAŞ tarafından geliştirilerek üretimi yapılan ürünleri yakından inceleyebilme ve yetenek programları hakkında yetkililerden bilgi alma fırsatı bulacaklar.

Bakanlığımız ile Türk Havacılık Uzay Sanayii arasında imzalanan iş birliği protokolü "Geleceğin Yetenekleri Programı" ile Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda öğrenimine devam eden öğrencilerimiz için de çeşitli faaliyetler yürütülecek. Gerçekleştirilecek seminer, gezi ve etkinliklerle vizyon sahibi nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi için önemli bir adım atılmış olacak.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.