Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

BAKANLIĞIMIZ, İSTANBUL VALİLİĞİ VE MÜNHASIR FİKİRLER REKLAMCILIK LTD. ŞTİ. ARASINDA KÜLTÜR- SANAT İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

BAKANLIĞIMIZ, İSTANBUL VALİLİĞİ VE MÜNHASIR FİKİRLER REKLAMCILIK LTD. ŞTİ. ARASINDA KÜLTÜR- SANAT İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bakanlığımıza bağlı resmî okullarda öğrenim gören öğrencilerin; sanata yönelik yeteneklerinin ortaya çıkarılması, çeşitli sanat dallarına yönelik atölye çalışmalarının yapılması, öğrencilerin bireysel ve grup etkinlikleri yoluyla hedeflerini belirleyebilme, zihinsel, algısal yeteneklerini geliştirebilme, bunları kendisinin ve toplumun yararına kullanabilme becerileri ile problem çözme, eleştirel düşünme, üretkenlik, takım çalışması ve görsel okuryazarlık becerilerinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan iş birliği protokolü Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa SAFRAN, İstanbul Valisi Ali YERLİKAYA ve Münhasır Fikirler Reklamcılık Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Cem KORUR tarafından Genel Müdürümüz Sayın Cevdet VURAL, Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Cem GENÇOĞLU ve diğer üst düzey protokolün de katılımı ile 28 Kasım 2018 tarihinde İstanbul’da imzalandı.  

Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa Safran İstanbul Valiliğinde gerçekleştirilen törendeki konuşmasında; “Bakanlığımız, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yeni bir dönüşüm süreci içerisine girmiştir. Çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek amacıyla çıktığımız eğitim yolculuğumuzda bizimle birlikte yürüyen, çocuklarımızın edindikleri akademik bilgilerinin okul dışı öğrenme ortamlarında beceriye dönüşmesine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bu iş birliğine İçişleri Bakanlığımızın “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında destek veren İstanbul Valiliğine, doğu ve güneydoğu illerimizdeki çocuklarımızı kültür-sanat faaliyetleri ile buluşturan Münhasır Fikirler Reklamcılık Ltd. Şti.’ye katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

İmzalanan protokol kapsamında; Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan tüm illerimizde Bakanlığımıza bağlı resmî ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler (31 Aralık 2018 tarihi itibariyle 16 yaşından gün almamış) arasında “Renklerle Hayalimdeki Dünya” temalı resim yarışmasının düzenlenmesi, resim yarışması sonucunda ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumları kategorilerinde dereceye giren eserlerin İstanbul Zorlu Center Performans Sanatları Merkezinde düzenlenen “Çocuk Sanat Festivali’nde 1 (bir) ay süre ile sergilenmesi, yarışma sonucunda illerinden birinci olarak seçilen ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ile danışman öğretmenleri ve Jüri Özel Ödülünü almaya hak kazanan öğrenciler ile danışman öğretmenlerinin İstanbul Zorlu Center Performans Sanatları Merkezinde düzenlenen “Çocuk Sanat Festivali”ne “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında, İstanbul Valiliği koordinasyonunda 2 gün süre ile davet edilmesi ve Çocuk Sanat Festivali kapsamında öğrencilerin sanat alanında yetkin, başarılı sanatçılarla bir araya getirildiği atölye çalışmalarının gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

 

30-11-201830-11-2018

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.