Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Bakanlığımız, yardımcıkaynaklar.meb.gov.tr Sitesinden Çalışma Defterlerinin 6. Sayısı Yayımlandı

Bakanlığımız, yardımcıkaynaklar.meb.gov.tr Sitesinden Çalışma Defterlerinin 6. Sayısı Yayımlandı

Bakanlığımız, yardımcıkaynaklar.meb.gov.tr web sitesinden her ayın ilk haftası yayımlanmak üzere Genel Müdürlüğümüz Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan Çalışma Defteri'nin 6. Sayısı 4 Nisan Pazartesi gününden itibaren öğrencilerimizin kullanımına açılmıştır.

Genel Müdürlüğümüzce her sınıf seviyesinde ve tüm alan derslerine yönelik hazırlanan çalışma defterlerinde ilk etkinlik olarak yer alan "hatırlıyor muyum?" etkinliği ile öğrencilerimiz hem bilgilerini tazeleme hem de öz değerlendirme imkânına sahip olacak ve konu eksiklerini karekod uygulamalarıyla tamamlayabilecekler. Öğrencilerimiz ayrıca çalışma defterlerinde yer alan "eşleştirme, boşluk doldurma, çoktan seçmeli sorular, açık uçlu sorular, bulmaca ve kelime avı" etkinlikleriyle farklı içeriklere erişebilmektedir.

 

Çalışma defterlerine https://ogmmateryal.eba.gov.tr/ ve http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/ adreslerinden ulaşılabilmektedir.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.