Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Bakanlığımız YKS Sürecindeki Öğrencilerimize 3 ADIM Soru Bankaları ve Soru Çözüm Videoları İçin Hazırlanan Mobil Uygulama ile Yardımcı Kaynak Desteği Vermeye Devam Ediyor

Bakanlığımız YKS Sürecindeki Öğrencilerimize 3 ADIM Soru Bankaları ve Soru Çözüm Videoları İçin Hazırlanan Mobil Uygulama ile Yardımcı Kaynak Desteği Vermeye Devam Ediyor

Genel Müdürlüğümüz, Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından YKS'ye hazırlık sürecindeki öğrencilerimize destek olmak amacıyla 3 ADIM soru bankaları ile soru bankalarında yer alan tüm soruların çözüm videoları alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır.

3 ADIM soru bankaları TYT Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Felsefe ile AYT Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji derslerine yönelik olarak hazırlanmış, 04 Nisan 2022 Pazartesi günü öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hizmetine sunulmuştur.

Soru bankaları; YKS konu ve kazanımlarının tamamını kapsamakta ayrıca her konunun kolay, orta ve zor testlerinden oluşmaktadır. Testlerin başında yer alan karekodlar aracılığıyla soruların çözüm videolarına ulaşılabilmektedir.

3 ADIM soru bankalarına https://ogmmateryal.eba.gov.tr/ ve http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/ adreslerinden ulaşılabilmektedir.

3 ADIM soru bankalarına yönelik özel olarak hazırlanan Mobil Uygulama Google Play Store ve App Store'a yüklenmiş ve öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Kolay, anlaşılır ve kullanıcı dostu özelliklere sahip mobil uygulama soru bankalarında yer alan tüm soruların çözümlerini içermektedir. Soru bankalarına bağlı olarak güncellenecek olan mobil uygulama cep telefonları ve tabletlere tam uyumlu çalışmaktadır.

Mobil soru bankasına,

Google Play Store

http://meb.ai/KYMtXJ

App Store

http://meb.ai/GqT1JI

adresinden ulaşılabilmekte

05-04-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.