Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

BENİM TERCİHİM BAŞLIYOR

BENİM TERCİHİM BAŞLIYOR

Uzaktan eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinesinde yeni bir program başlıyor.  "Benim Tercihim" çevrimiçi seminerlerinde öğrencilerimiz canlı yayında rektörlerimizle buluşacak.  Bu programla üniversite adayı öğrencilerimizin geleceğimizi şekillendiren üniversitelerimiz hakkında daha doğru bilgi edinmelerini, merak ettikleri soruları doğrudan rektörlere sorabilmelerini ve bu doğrultuda daha bilinçli tercihler yapabilmelerini sağlamak amaçlanıyor. 

Rektörlerimiz üniversitelerimizin akademik kadroları, öğrenci sayıları, fakülte, enstitü, yüksekokul ve programları hakkında bilgi verecek; üniversitelerimizin sundukları imkânları anlatacaklar. Böylece öğrencilerimiz üniversitelerdeki akademik eğitim, fiziki ve teknolojik imkânlar, burs ve barınma hizmetleri, yabancı dil eğitimi, kampüs yaşamı, öğrenci kulüpleri, gerçekleştirilen sosyal kültürel sportif ve sanatsal etkinlikler, sosyal sorumluluk çalışmaları, uluslararası program ve projeler gibi pek çok konuda bilgi sahibi olacaklar. 

Öğrencilerimizin yayın sırasında sordukları ve #benimtercihim etiketi ile daha önceden sosyal medya hesaplarında paylaştıkları sorular da rektörlerimizce cevaplanacak. 

Her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma saat 16.00'da bir rektörümüzün misafir edileceği çevrimiçi yayınlar Ortaöğretim Genel Müdürlüğü YouTube hesabından canlı takip edilebilecek.   

Üniversite adaylarımızı ve değerli ailelerini "Benim Tercihim" çevrimiçi seminerlerinde canlı yayında rektörlerimizle buluşmaya ve gelecekleri hakkında konuşmaya davet ediyoruz.

Erişim için TIKLAYINIZ.

 

30-04-202030-04-202030-04-2020

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.