Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

BİLİM OLİMPİYATLARI DANIŞMANLIĞI (BİYOLOJİ) KURSU İSTANBUL ATAŞEHİR ZÜBEYDE HANIM HİZMET İÇİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜNDE BAŞLADI

BİLİM OLİMPİYATLARI DANIŞMANLIĞI (BİYOLOJİ) KURSU İSTANBUL ATAŞEHİR ZÜBEYDE HANIM HİZMET İÇİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜNDE BAŞLADI

Öğrencilerin temel bilimlere yönelik çalışmalarının özendirilmesi ve Temel bilimler alanında çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek öğrencilerin bu konudaki yeteneklerini geliştirmesine bilgilerinin derinleşmesine katkı sağlamak amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Astronomi-Astrofizik dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenleniyor.

Genel Müdürlüğümüz; öğrencilerimizin çalışmalarını yönlendirmek, beceri ve yeteneklerinin geliştirmelerini sağlamak amacıyla Bilim Olimpiyatlarına katılımı destekliyor. Öğrencilerimize rehberlik edecek öğretmenlerimizin bu konuda bilgilendirilmesi önem arz ediyor.

Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarımızdan biyoloji öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilmekte olan Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Biyoloji) Kursu İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde 22 Mayıs Pazartesi günü başladı.

Erciyes Üniversitesinden Prof. Dr. Nusret AYYILDIZ, Prof. Dr. Mikail AKBULUT, Dr. Öğretim Üyesi Abdulkadir TAŞDEMİR ve Bursa Uludağ Üniversitesinden Prof. Dr. Ruziye DAŞKIN'ın katılımlarıyla gerçekleştirilen Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Biyoloji) Kursu hafta boyunca devam edecek.

Ülkemiz genelinde büyükşehirlerden iki, diğer illerden bir biyoloji öğretmeninin katıldığı eğitimin tamamlanmasının ardından illerine dönecek olan öğretmenler formatörlük görevini yürütecekler.

Öğrencilerin Bilim Olimpiyatlarına hazırlanması amacıyla gerçekleştirilen hizmet içi eğitim faaliyeti 26 Mayıs Cuma günü kapanış töreniyle birlikte tamamlanacak.

 

22-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.