Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

BİLİM OLİMPİYATLARI DANIŞMANLIĞI (KİMYA) KURSU BALIKESİR AYVALIK CUNDA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ UYGULAMA OTELİNDE BAŞLADI

BİLİM OLİMPİYATLARI DANIŞMANLIĞI (KİMYA) KURSU BALIKESİR AYVALIK CUNDA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ UYGULAMA OTELİNDE BAŞLADI

Öğrencileri temel bilimlere yönelik çalışmalara özendirmek, yönlendirmek ve öğrencilerin bu alandaki yeteneklerini geliştirmek amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Astronomi-Astrofizik dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenleniyor.

Genel Müdürlüğümüz; öğrencilerimizin çalışmalarını yönlendirmek, beceri ve yeteneklerinin geliştirmelerini sağlamak amacıyla Bilim Olimpiyatlarına katılımı destekliyor. Öğrencilerimize rehberlik edecek öğretmenlerimizin bu konuda bilgilendirilmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüz tarafından çalışmalar yürütülüyor.

Öğrencilerimizin Bilim Olimpiyatlarına hazırlanması amacıyla gerçekleştirilen Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Kimya) Kursu 5 Haziran Pazartesi günü başladı.

Bu kapsamda Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi  Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Serkan YAVUZ ve Doç. Dr.Hamdi ÖZKAN katılımlarıyla gerçekleştirilen Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Kimya) Kursu gerçekleştiriliyor.

Ülkemiz genelinde büyükşehirlerden iki, diğer illerden bir biyoloji öğretmeninin katıldığı eğitimin tamamlanmasının ardından illerine dönecek olan öğretmenler formatörlük görevini yürütecekler.

Öğrencilerin Bilim Olimpiyatlarına hazırlanması amacıyla gerçekleştirilen hizmet içi eğitim faaliyeti 9 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

22 -26 Mayıs tarihlerinde aynı çalışma Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarımızdan biyoloji öğretmenlerinin katılımıyla  Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Biyoloji) Kursu İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde yapılmıştı.

Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı Kursu (Matematik) 3-7 Temmuz'da Rize Çayeli Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde , Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Fizik) Kursu ise 17-21 Temmuz'da Aksaray Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde yapılması planlanmaktadır.

06-06-202306-06-202306-06-202306-06-202306-06-202306-06-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.