Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

BİLİM OLİMPİYATLARI DANIŞMANLIĞI KURSU (MATEMATİK) BAŞLADI

BİLİM OLİMPİYATLARI DANIŞMANLIĞI KURSU (MATEMATİK) BAŞLADI

Öğrencilerimizin Bilim Olimpiyatlarına hazırlanması amacıyla gerçekleştirilen Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Matematik) Kursu 3 Temmuz Pazartesi günü başladı.

Öğrencileri temel bilimlere yönelik çalışmalara özendirmek, yönlendirmek ve öğrencilerin bu alandaki yeteneklerini geliştirmek amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Astronomi-Astrofizik dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenleniyor.

Genel Müdürlüğümüz; öğrencilerimizin çalışmalarını yönlendirmek, beceri ve yeteneklerinin geliştirmelerini sağlamak amacıyla Bilim Olimpiyatlarına katılımı destekliyor. Öğrencilerimize rehberlik edecek öğretmenlerimizin bu konuda ilerlemelerini sağlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüz tarafından çeşitli çalışmalar yürütülüyor.

Bu kapsamda Eğitim Görevlisi olarak Ankara Fen Lisesinden Mehmet ŞAHİN, Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesinden Dr. Eda YAZAR KOÇYİĞİT ile İzmir Rakım Erkutlu Ortaokulundan Ali Can GÜLLÜ'nün katılımlarıyla Rize-Çayeli Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Matematik) Kursu gerçekleştiriliyor.

Ülkemiz genelinde büyükşehirlerden iki, diğer şehirlerden bir matematik öğretmeninin katılımıyla gerçekleştirilen hizmet içi eğitimin tamamlanmasının ardından illerine dönecek olan öğretmenler formatörlük görevini yürütecekler.

Hizmet içi eğitim 7 Temmuz Cuma günü tamamlanacak.

22-26 Mayıs tarihlerinde aynı çalışma Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarımızdan biyoloji öğretmenlerinin katılımıyla Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Biyoloji) Kursu İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde, 5-9 Haziran'da Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Kimya) kursu ise Balıkesir-Ayvalık Cunda Uygulama Otelinde gerçekleşti.

Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Fizik) Kursunun ise 17-21 Temmuz'da Aksaray Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde yapılması planlanıyor.

03-07-202303-07-202303-07-202303-07-202303-07-202303-07-202303-07-202303-07-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.