Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

BOSNA HERSEK’E ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BOSNA HERSEK’E ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye ile Bosna Hersek arasında var olan eğitimde iş birliğini geliştirmek amacıyla, 26 Şubat- 01 Mart 2017 tarihleri arasında Genel Müdürümüz Sayın Ercan TÜRK’ün başkanlığında bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

Saraybosna Büyükelçimiz Sayın Haldun KOÇ’u ziyaret ile başlayan program, Eğitim Müşavirimizin ve Yunus Emre Enstitüsü’nün çalışmaları yerinde görülerek devam etmiştir.

Bosna Hersek Federasyonu Eğitim ve Bilim Bakanı Dr. Elvira DİLBEROVİÇ’in kabulünde paylaşılan görüşler ve Türkiye’ye bakışın memnuniyet verici olduğu müşahede edilmiştir.

Genel Müdürümüz Sayın Ercan TÜRK, Türkçeyi ikinci yabancı dil olarak seçen öğrencilerin öğrenim gördüğü okulları ziyaret ederek öğrencilerle söyleşide bulunulmuştur.

Yapılan görüşmelerde Yunus Emre Enstitüsünün “Tercihim Türkçe” Projesi kapsamında Bosna Hersek’te bulunan 10 kantondan hâlen 7’sinde Türkçe öğretiliyor olmasının, Osmanlıya hürmetin ve Türkiye’ye olan sevgi, güven ve bağlılığın bir kanıtı olarak değerlendirilmiş olup, bu doğrultudaki çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğü ifade edilmiştir. İnsan yetiştirmek ve medeniyeti yaşatmak için programın, kararlılıkla ve güçlü bir şekilde sürdürülmesinin gerektiği belirtilmiştir.

 

07-03-201707-03-201707-03-201707-03-2017

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.