Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

BURS ÖDEMELERİ BAKANLIĞIMIZ İLE VAKIFBANK ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL İLE 7/24 ÖĞRENCİLERİN HESAPLARINDA

BURS ÖDEMELERİ BAKANLIĞIMIZ İLE VAKIFBANK ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL İLE 7/24 ÖĞRENCİLERİN HESAPLARINDA

15 Ocak 2020 tarihinde Bakanlığımız adına Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa SAFRAN ile Vakıfbank adına Yenimahalle Bölge Müdürü Sayın Mustafa KAYA ve MEB Ankara Şube Müdürü Sayın Birgül ERGÜN arasında  imzalanan Protokol ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında öğrenim gören yaklaşık 285.000 öğrenciye burs ödemelerinin ön ödemeli banka kartlarıyla yapılması sağlanmıştır.

 

Bakanlığımız ile Vakıfbank arasında imzalanan bu Protokol ile Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel ortaokul/imam hatip ortaokullarında öğrenim gören burslu öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören burslu öğrencilere burs ödemelerinin elektronik ortamda 7/24 anlayışı çerçevesinde gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır. Böylece burslu tüm öğrencilerimiz, burslarını ülke düzeyinde aynı anda ve zamanında alma imkânına kavuşmuş olacakları gibi burslarını güvenli bir ortamda bulundurma ve ihtiyaca göre kullanabilme,  ATM'den para çekme gibi günümüz yaşam becerilerini uygulamalı olarak öğrenme imkânına da sahip olacaklardır.

 

İmza töreninde Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Cengiz METE, Daire Başkanları Seyit Ahmet KAYHAN ve Mustafa KIŞAN ile şube müdürleri Erol GÜNAY ve Volkan ÇETİN hazır bulundular.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.