Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Çözümlü Çevrimiçi Mini Deneme Sınavları Başlıyor

Çözümlü Çevrimiçi Mini Deneme Sınavları Başlıyor

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü olarak üniversite sınavına hazırlanan  öğrencilere katkı sunmak ve uzaktan eğitimi desteklemek amacıyla Çevrimiçi çözümlü mini denemeler hazırlanmıştır. Bu kapsamda ilki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek sınavlar, iki oturum halinde yapılacak. İlk oturumu YKS kapsamındaki tüm dersleri kapsayacak şekilde olacak, saat 19.00'da başlayacak, 70 Dakika sürecek. Birinci oturumda öğrencilere matematik 15 soru, Türk Dili ve Edebiyatı 15 soru, fizik 5 soru, kimya 5 soru, biyoloji 5 soru, tarih 5 soru, coğrafya 5 soru, felsefe 5 soru toplam 60 soru yöneltilecek. 2 . Oturum İngilizce'den olacak saat 21.00'de yapılacak, 30 Dakika sürecek, 20 soru yer alacak.

Her mini deneme iki oturum halinde yapılacaktır. Her oturum için kayıt yaptırmak zorunlu olacaktır. Öğrenciler, http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx adresinden kayıt olabilecek.

28-05-2020

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.