Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

DERİK´TE ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK ANADOLU LİSESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Mardin´in Derik ilçesinde, geçen yıl terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk anısına yaptırılan Anadolu lisesi açıldı
DERİK´TE ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK ANADOLU LİSESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Genel Müdürümüz Sayın Ercan TÜRK’ün de hazır bulunduğu açılış törenine; Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak katıldı.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ında  video konferans sistemiyle bağlandığı törende, Soylu, Yılmaz ve Bak tarafından Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Anadolu Lisesinin açılışı yapıldı.

"Her bir şehit ülkedeki insanların bağını güçlendirmektedir"

Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz düzenlenen törende yaptığı konuşmada dış güçlerin maşası terör örgütünün bu halka hizmet gelmemesi için kalleşçe bir planla Kaymakam Safitürk´ü şehit ettiğini belirterek, şehidin isminin sadece okulda değil milletin gönlünde de ilelebet yaşayacağını ifade etti.

Teröre verilecek en büyük cevabın, milli birlik ve beraberliği güçlendirmek olduğuna işaret eden Yılmaz, bunu da eğitimle yapabileceklerini dile getirdi. Cehalet ve yoksulluğun ancak eğitimle alt edilebileceğini ifade eden Yılmaz, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Anadolu Lisesinde yetişecek gençlerin de bu doğrultuda kendilerine düşeni hakkıyla yerine getireleceğini söyledi.

 

12-11-201712-11-2017

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.