Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

DERSLER CEPTE, UYGULAMA MARKETLERİ EĞİTİM KATEGORİSİNDE EN ÇOK İNDİRİLEN UYGULAMALAR ARASINDA YERİNİ ALDI

DERSLER CEPTE, UYGULAMA MARKETLERİ EĞİTİM KATEGORİSİNDE EN ÇOK İNDİRİLEN UYGULAMALAR ARASINDA YERİNİ ALDI

Sayın Bakanımız Mahmut ÖZER tarafından 14 Mart 2023 tarihinde duyurusu yapılarak hizmete açılan Dersler Cepte mobil uygulaması öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi ile karşılandı ve beğeni aldı.

Gençlerin dijital öğrenmeye yatkınlığı, kullanım alışkanlıkları ve tercihleri göz önünde bulundurularak Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Dersler Cepte mobil uygulaması ile ortaöğretim düzeyindeki tüm öğrencilerin 2022-2023 eğitim- öğretim yılı birinci dönemi konularında öğrendikleri konuları pekiştirmeleri ya da öğrenme kayıplarını gidermeleri amaçlanmıştı.

Bu amaç doğrultusunda Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan Dersler Cepte mobil uygulaması yayına alındığı ilk hafta 136.385 görüntülenme ve 91.816 indirme sayısına ulaştı. Uygulama marketlerinde eğitim kategorisinde en çok indirilen uygulamalar arasında yer alan Dersler Cepte mobil uygulaması 21 Mart 2023 tarihinde Türkiye genelinde En Çok İndirilen Ücretsiz Uygulamalar alanında 1. sırada yer aldı.

Konu özetlerinin, ders anlatım videolarının, çoktan seçmeli soruların ve çözümlü soruların yer aldığı mobil uygulama yayımlandığı ilk günden itibaren uygulama marketlerinin eğitim kategorisinde indirme verilerine göre ilk sıralarda yer alıyor.

 

Dersler Cepte mobil uygulamasını;

Android işletim sistemine sahip cihazlara yüklemek için tıklayınız.

IOS işletim sistemine sahip cihazlara yüklemek için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.