Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ "DEĞERLER EĞİTİMİ" ÇALIŞTAYINDA

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ "DEĞERLER EĞİTİMİ" ÇALIŞTAYINDA

Ortaöğretimde yenilenen öğretim programlarından beklenen faydanın temin edilmesi,  güncellenen programların tanıtılması, ünite ve kazanım uygulamalarında birlikteliğin sağlanması amacıyla Afyonkarahisar ilinde düzenlenen “Değerler Eğitimi Çalıştayı” 25-29 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Genel Müdürlüğümüz ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen çalıştaya; Bakanlığımız temsilcileri ile Genel Müdürlüğümüze bağlı hazırlık sınıfı bulunan Anadolu liseleri, fen liseleri, sosyal bilimler liseleri ile özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları (Proje Okulları)’nda okullarda görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri katılmışlardır.

Program çerçevesinde düzenlenen panel ve çalışma gruplarına yönelik yapılacak çalışmaların yanı sıra “Dünden Bugüne Din Eğitimi ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersleri, Din Öğretiminde Materyal Geliştirme ve Hazırlama, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Derslerinin İçeriği, İdeal Gençlik ve Gençliğin İdeali, Din Eğitiminde Öğretmenin Rolü ve Sorumluluğu” konularına ilişkin bilgilendirmelerin de yapıldığı çalıştay 29 Eylül 2017 tarihinde sona ermiştir.

 

26-09-201726-09-201726-09-2017

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.