Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

DOĞA OLAYLARI AFET OLMASIN TEMALI BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ

DOĞA OLAYLARI AFET OLMASIN  TEMALI BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ

10 - 14 Şubat 2020 tarihleri arasında Türk Kızılayı ilk yardım ve afet eğitim yetkilileri tarafından Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarda görev yapan pansiyondan sorumlu müdür yardımcıları, pansiyonlu okullarda görev yapan belletmenler ve pansiyonlu okulların aşçı ve diğer personeline yönelik uzaktan eğitim yoluyla afet ve ilk yardım eğitimi gerçekleştirilmiştir. 

Yapılan eğitimlere ülke genelinden 850 yönetici, okul pansiyonlarında nöbet tutan 4635 belletmen öğretmen ve 1055 aşçı ve diğer personel katılmıştır.   Eğitim sonunda katılımcıların aktif olarak soru sorması sağlanmış ve bu sorular cevaplanmıştır. Eğitim sonunda uygulanan anketler katılımcılar tarafından doldurulmuş ve eğitimin memnuniyeti ölçülmüştür. Katılımcıların eğitimlerden memnun kaldığı ve ciddi bir farkındalığın oluştuğu görülmüştür.

Afet ve ilk yardım konularında eğitici eğitimi ve akran eğitimleri yüz yüze ve uzaktan eğitim yoluyla devam edecektir. Bu eğitimlerin yanı sıra pansiyonlu okullarda yapısal olmayan risklerin azaltılmasıyla ilgili eğitimler de verilecektir. Böylece bilinçlendirme ve eğitim çalışmalarının daha fazla insana ulaşması sağlanacaktır.

 

19-02-202019-02-202019-02-2020

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.