Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Doğrusu Tasarruf Kısa Film Yarışması Sonuçları

Doğrusu Tasarruf Kısa Film Yarışması Sonuçları

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "Doğrusu Tasarruf Kısa Film Yarışması"nın sonuçları belli oldu.

 

Birincilik ödülünü "Benim Adım Su" adlı filmle Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğü alırken, Rize İl Millî Eğitim Müdürlüğü "Güneş Dua Su" isimli filmle ikincilik ödülüne,  Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü "Çizgi Çek" isimli filmle üçüncülük ödülüne, Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü ise "Tulumba" isimli filmle mansiyon ödülüne değer görüldü.

 

Yarışmanın sosyal sorumluluk hedefini özümseyerek; filmdeki su sahnelerini animasyonla yapan ve filmin sonuna "Bu filmin çekimleri boyunca bir damla su bile boşuna akıtılmamıştır" yazan İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ekibi, "Kuru" isimli filmiyle seçici kurulun özel teşekkürüne mazhar oldu.

 

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından, 22 Mart Dünya Su Günü'nde su tasarrufuna bir kez daha güçlü bir şekilde dikkat çekmek ve öğrencilere bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan İl Millî Eğitim Müdürlükleri, filmlerde eğitim kurumu yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve yardımcı personeller olmak üzere eğitimin her alanından isimlere yer verdi.

 

Yarışmanın kazananları; Derviş ZAİM (Yönetmen), Bora DURMUŞOĞLU (TRT Çocuk Kanal Koordinatörü), Elif DAĞDEVİREN (Film Yapımcısı, TÜRSAK Vakfı Başkanı), Demir KARAHAN (Oyuncu) ve Doç. Dr. Özgü YOLCU (İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi)'dan oluşan Seçici Kurul tarafından belirlendi.

 

Dereceye Giren Filmler

1. Benim Adım Su - Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğü   >>> izlemek için tıklayınız.

2. Güneş Dua Su - Rize İl Millî Eğitim Müdürlüğü   >>>izlemek için tıklayınız.

3. Çizgi Çek - Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü   >>> izlemek için tıklayınız.

Mansiyon: Tulumba - Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü    >>> izlemek için tıklayınız.

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.