Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki Yönetici ve Öğretmenlere Yönelik “Etkili İletişim ve Motivasyonun Artırılması Çalıştayı“ Gerçekleştirildi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki Yönetici ve Öğretmenlere Yönelik “Etkili İletişim ve Motivasyonun Artırılması Çalıştayı“ Gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz tarafından Şırnak, Hakkâri, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Kilis, Batman illerinin il millî eğitim müdür yardımcıları, il/ilçe şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenleri ile şef ve memurlarına yönelik olarak 3-7 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya’da   “Etkili İletişim ve Motivasyonun Artırılması” çalıştayı düzenlendi. 

Çalıştayın açılışına Genel Müdürümüz Ercan TÜRK ile birlikte katılan Müsteşar Yardımcımız Yusuf BÜYÜK; Misafir öğrenci uygulaması ve telafi eğitimleri belirtilen süreçlerde hassasiyetle ve başarıyla yürütülmüştür. Ülkemizde geçici koruma altında bulunan Suriyelilerin eğitimlerine yönelik çalışmalarımız da yoğun bir şekilde devam etmektedir. Bakanlığımız Suriyeli öğrencilere yönelik çalışmaları paylaşımlı bir yaklaşımla sizlerle birlikte yürütmekte ve gerekli çözümleri üretmektedir. Bölge illerinin yönetici ve personeline yönelik ilk defa bu kadar geniş kapsamlı bir çalıştayın Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce düzenlendiğini belirten Sayın BÜYÜK, 2016-2017 eğitim öğretim yılı faaliyetlerine katkı sağlayacak bu çalıştayın verimli ve başarılı geçmesini temenni ederim diyerek konuşmalarına son verdi.

Genel Müdürümüz Ercan TÜRK, çalıştayın açılışında yaptığı konuşmalarında; “2015-2016 eğitim öğretim yılında bölgedeki bazı yerleşim yerlerinde eğitim ve öğretim ile ilgili kısmi aksamalar olması nedeniyle söz konusu ilçelerdeki okullarda öğrenim gören öğrencilerin farklı il ve ilçelerde aynı türdeki okullarda öğrenimlerine devam edebilmeleri için misafir öğrenci uygulaması Bakanlığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu uygulamada Şanlıurfa, Batman ve Kilis gibi yakın illerimize yoğun öğrenci talebinin olduğu görülmüştür. Yürütülen bu çalışmada özveriyle çalışan, emeği geçen tüm yönetici, öğretmen ve ilgili diğer personele teşekkür ediyorum.” dedi.

Çalıştayda ;‘Eğitimde Verimlilik, Vizyon, Misyon ve Karar Verme Kültürü’, Etkin ve Verimli Zaman Kullanımı, İnsan İlişkileri Etkili İletişim, Kurum Kültürü, Kurumdaşlık ve Takım Çalışması, Protokol ve Görgü Kuralları, Stres ve Kriz Yönetimi, Motivasyon, Değerler Eğitimi, Öğrenci İşleri ve e- Okul Uygulamaları konuları görüşülerek kapanış töreninde grup sözcülerinin görüş ve önerilerini içeren konuşmaları ile çalıştay sonlandırılmıştır.

11-10-201611-10-201611-10-201611-10-201611-10-2016

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.