Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

E- Ambar Modülü Uygulaması

 E- Ambar Modülü Uygulaması

Pansiyonlu okullarda beslenme hizmetlerinde, gıda temini ve temizlik malzemelerinin kullanımında işlemlerin azaltılması, maliyet ve tüketimin elektronik ortamda takibinin sağlanması amacıyla e- Ambar modülü hazırlandı. Modülün pilot uygulaması 2019-2020 eğitim öğretim yılında Ankara'da uygulandı.

 

Modül, 2023 Eğitim Vizyonunda belirtilen hedefler doğrultusunda, Bakanlığa bağlı okul pansiyonlarında hizmet kalitesinin yükseltilmesi, pansiyon yönetiminin veriye dayalı olarak gerçekleştirilebilmesi amacıyla oluşturuldu. Pilot uygulamanın 2020-2021 eğitim öğretim yılında tüm ülkede yaygınlaştırılması sağlanacaktır.Yeni uygulamayla, günlük ve aylık yemek tabelası, ambara alınan ve ambardan çıkarılan malzemeler ile maliyetlerinin takibi elektronik ortamda yapılabilecektir.

 

Modül, MEBBİS üzerinden Bakanlığımıza bağlı pansiyonlu okulların erişimine 10 Ağustos 2020 tarihinde açılmıştır. e-Ambar uygulamasıyla, pansiyonlu okullarda alınan malzemelerin günlük, haftalık ve aylık maliyetlerinin yanı sıra tüketim durumları da anlık olarak takip edilebilecektir. Böylece pansiyonlarda uygulama birliği sağlanarak, hizmet kalitesi standartı geliştirilmiş olacak ve pansiyonlu okulların bütçe işlemleri daha şeffaf hale gelecektir.

 

e- Ambar modülü kullanım kılavuzu hazırlanarak 81 ile gönderilmiştir. 12 Ağustos 2020 tarihinde modül kullanıcılarına Genel Müdürlüğümüzce uzaktan eğitim yoluyla seminer verilecektir.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.