Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

EBA AKADEMİK DESTEK UYGULAMALARI TEMEL DÜZEY EĞİTİCİ EĞİTİMİ KURSU ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

EBA AKADEMİK DESTEK UYGULAMALARI TEMEL DÜZEY EĞİTİCİ EĞİTİMİ KURSU ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ortaöğretim kurumlarının 11 ve 12. sınıf düzeyinde ihtiyaç duyulan içerikler doğrultusunda uluslararası standartlarda yenilenen EBA Akademik Destek Platformu'nun kullanımına yönelik Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "EBA Akademik Destek Uygulamaları Eğitici Eğitimi Kursu"  24-27 Şubat 2020 tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirildi.

11 ve 12. sınıf düzeyindeki öğrencilerin akademik telafi uygulamaları yapmaları, yükseköğrenime geçiş sürecinde hedef odaklı çalışmalar gerçekleştirmeleri ve bu öğrencilere yönelik destekleyici akademik etkinlikler ile rehberlik faaliyetlerinin yürütülmesi için hayata geçirilen EBA Akademik Destek Platformu'nun Antalya'da düzenlenen "Temel Düzey Eğitici Eğitimi Kursu" programına; Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan Alpay, Millî Eğitim Uzmanı Yasin Elçi, Bakanlık Komisyon üyesi öğretmenler ve SEBİT yetkilileri ile 81 ilin il millî eğitim müdür yardımcıları/şube müdürleri ve uygulama eğiticisi koordinatör öğretmenler katıldı.

Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan Alpay, kursun açılış programında yaptığı konuşmada; gelişen teknolojiyle hızlı bir dijital değişimin yaşandığını belirterek çağın gerektirdiği uygulamaların edinilmesi hususunda büyük önem arz eden eğitimin ve eğitimi veren kurumların dijital dönüşüme ayak uydurmasının gerekliliğini vurguladı ve EBA Akademik Destek Platformu'nun eğitimdeki bu dönüşümü kolaylaştırmak için oluşturulduğunu ifade etti.

EBA Akademik Destek Portalı'nın kullanımına ilişkin bilgilendirmeyi içeren "EBA Akademik Destek Uygulamaları Temel Düzey Eğitici Eğitimi Kursu" kapsamında; EBA Akademik Destek eğitim programı ve programın amacı, il koordinatörlerinden beklentiler; veli, öğrenci, öğretmen kullanımı ve uygulamalarının tanıtımı; akademik rehberlik; öğrenci ve öğretmenler tarafından kullanılabilecek senaryoların sunulması, tartışılması ve değerlendirilmesi; sürekli ve sürdürülebilir mesleki gelişim faaliyetleri ile illerdeki öğretmen eğitimi ve destekleyici faaliyetler hakkında bilgilendirme, faaliyet planı, taslak planın sunumu; takım olma etkinlikleri, etkili iletişim ve  uygulama  faaliyetleriyle ölçme ve genel değerlendirme uygulamalarına yer verildi.

10 Şubat'ta Sayın Bakanımızın katılımlarıyla tanıtımı yapılan EBA Akademik Destek Platformu; eğitimde fırsat adaletini sağlayarak öğrencilerin kaliteli içeriklerle faaliyetlerini bir sistem dâhilinde yürütebilmesine imkân sunmayı ve böylece okullar arasındaki farklılıklardan kaynaklanan dezavantajı ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

 

 

28-02-202028-02-202028-02-202028-02-2020

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.