Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

EBA TV UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARI ÖN HAZIRLIK KURSU MERSİN'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

EBA TV UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARI ÖN HAZIRLIK KURSU  MERSİN'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bakanlığımızca EBA TV Uzaktan Eğitim Programları kapsamında ders videosu çekimlerinde görev alan öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen ve Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan ALPAY'ın da eğitim yöneticisi olarak katıldığı EBA TV Uzaktan Eğitim Programları Ön Hazırlık Kursu'nun ilki; 4-8 Ağustos tarihlerinde Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirildi.

 

Sayın Bakan'ımız Ziya Selçuk'un görüşleri doğrultusunda düzenlenen kurs programında;  küresel salgın döneminde büyük bir özveriyle yoğun bir performans sergileyen öğretmenlerimiz için hem bir dinlence ortamının oluşturulması hem de gelecek eğitim-öğretim dönemi için planlanan çalışmalara katkı sunulması amaçlandı. Bu kapsamda; farklı üniversitelerden gelen akademisyenler; etkili sunum teknikleri, öğretim programlarına uygun etkinlik hazırlama, senaryo yazım teknikleri, hazırlanan etkinlikleri tekniğe uygun senaryolaştırma, beden dili, drama yöntem ve teknikleri, iletişim becerileri, Türkçeyi kurallarına uygun ve etkili kullanma, diksiyon, hitabet, inceleme ve denetlemede dikkat edilecek hususlar ile uzaktan eğitimde ölçme ve değerlendirme konularında EBA TV Uzaktan Eğitim Programları kapsamında ders videosu çekimlerinde görev alan öğretmenlere açıklamalarda bulundu.

 

Covid-19 küresel salgını nedeniyle iki grup hâlinde düzenlenen EBA TV Uzaktan Eğitim Programları Ön Hazırlık Kursu'nun ikinci grup etkinlikleri 10-14 Ağustos tarihlerinde yapılacaktır.

07-08-202007-08-202007-08-202007-08-2020

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.